אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לופטהנזה מאשרת: נמצאת במגעים לקבלת סיוע ממשלתי של עד 9 מיליארד יורו צילום: ויקימדיה

לופטהנזה מאשרת: נמצאת במגעים לקבלת סיוע ממשלתי של עד 9 מיליארד יורו

במסגרת העסקה המתגבשת מול קרן היציבות הכלכלית של הממשלה הגרמנית, הקרן תרכוש אחזקה של 20% בחברה. הדיונים בין הצדדים נמשכים מזה מספר שבועות

21.05.2020, 10:47 | שירות כלכליסט
חברת התעופה לופטהנזה אישרה כי היא במגעים מתקדמים עם קרן היציבות הכלכלית של הממשלה הגרמנית (WSF) לקבלת סיוע ממשלתי של עד 9 מיליארד יורו (9.84 מיליארד דולר). המימון נועד לסייע לחברה בתקופת הקורונה, שפגעה בהכנסות.

קראו עוד בכלכליסט

חברת התעופה לופטהנזה , צילום: ויקימדיה חברת התעופה לופטהנזה | צילום: ויקימדיה חברת התעופה לופטהנזה , צילום: ויקימדיה

במסגרת העסקה המתגבשת, הקרן תרכוש אחזקה של 20% בחברה. עוד הוסיפו כי הממשלה תוכל למנות שני דירקטורים, אך הדגישו כי הקרן תשתמש בזכויות ההצבעה שלה רק בנסיבות יוצאות דופן כמו סיכון של השתלטות מצד חברה חיצונית. שני הצדדים הסכימו כי בהמשך הקרן תוכל לקבל אג"ח שניתן להמיר לנתח נוסף של 5% מהמניות פלוס מניה אחת – במקרה הזה יהיו בידי הממשלה 25% מהמניות פלוס מניה אחת - המנימיום הנדרש לקבלת זכות וטו על ההחלטות

כמו כן, החבילה תכלול הלוואה של 3 מיליארד יורו מהבנק הממשלתי KFW.

בלופטהנזה מעריכים כי התנאים הסופיים של העסקה יכללו גם ויתור על תשלום דיבידנדים עתידיים והגבלות על שכר הבכירים. בכל מקרה, העסקה תלויה באישור הנציבות האירופית.

הדיונים בין שני הצדדים נמשכים כבר מספר שבועות. לופטהנזה נזקקת לסיוע הפיננסי לאחר שנאלצה לקרקע את מרבית הצי שלה בשל הגבלות התנועה וסגירת הגבולות במדינות רבות הנלחמות בהתפשטות הקורונה. "לופטהנזה ממשיכה במגעים עם קרן היציבות הכלכלית מתוך מטרה להגיע להסכמה שתבטיח את היציבות הפיננסית של החברה בטווח הארוך", נמסר בהצהרה שפרסמה החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות