אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: גרמניה תסייע ללופטהנזה תמורת 25.1% מהחברה

דיווח: גרמניה תסייע ללופטהנזה תמורת 25.1% מהחברה

לפי הדיווח ברויטרס שמצטט את השבועון הגרמני דר שפיגל, חברת התעופה במו"מ על חבילת סיוע של 10 מיליארד יורו. טייסי החברה הודיעו שהם מוכנים לקיצוץ בשכר אם החברה תבטיח שתימנע מלבקש הגנה מפני נושים

01.05.2020, 16:48 | שירות כלכליסט

חברת התעופה לופטהנזה במו"מ עם ממשלת גרמניה על חבילת חילוץ בהיקף של 10 מיליארד יורו (10.98 מיליארד דולר), שתמורתה תקבל המדינה 25.1% מאחזקות חברת התעופה - כך מדווח השבועון הגרמני דר שפיגל.

קראו עוד בכלכליסט

מתוך החבילה, 5.5 מיליארד יורו ישולמו עבור מניות שאינן מקנות זכות הצבעה. עוד נכתב, כי  3.5 מיליארד יורו נוספים מחבילת הסיוע ילווה הבנק הממשלתי KFW. בדר שפיגל נמסר כי בלגיה, אוסטריה ושוויץ עשויות לסייע בחילוץ.  

חברת לופטהנזה סירבה להגיב לדיווח, אולם גורם ממשלתי אישר לרויטרס שהמגעים בין הצדדים מתקיימים.

מטוסים של לופטהנזה הגרמנית, צילום: שאטרסטוק מטוסים של לופטהנזה הגרמנית | צילום: שאטרסטוק מטוסים של לופטהנזה הגרמנית, צילום: שאטרסטוק

שר האוצר הגרמני אולף שולץ (Olaf Scholz), מסר בינתיים לתקשורת הגרמנית, כי "משלמי המסים יכולים לסמוך עלינו שלא ננהל את השיחות האלו בתמימות", אך סירב לפרט אודות התקדמות המשא ומתן.

ביום רביעי דווח ברויטרס שלופטהנזה מקיימת מגעים על חבילת סיוע בסך 9 מיליארד יורו, עם מלווים מאוסטריה, גרמניה ושוויץ.

לפי יאהו פייננס, איגוד הטייסים בלופטהנזה מסר ביום חמישי כי חבריו מוכנים לקיצוץ של 45% בשכרם אם החברה תימנע מלבקש הגנה מפני נושים.

תגיות