אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות יתיר התקהלות של עד 50 איש גם במבנה סגור צילום: דוברות משרד הבריאות

משרד הבריאות יתיר התקהלות של עד 50 איש גם במבנה סגור

מנכ"ל משרד הבריאות בר סימן טוב הונחה לחתום על צו המתיר התכנסות של עד 50 אנשים גם במבנים סגורים וכן ישיבה במקומות עבודה ללא מסכה עם מרווח של 1.2 מטר בין עובד לעובד. שר הבריאות אדלשטיין: "אנחנו ב'עת לפתוח', אבל אסור להיכנס לשאננות"

21.05.2020, 18:31 | אדיר ינקו, ynet
שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה היום (ה') את מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב להתיר התהקלות של עד 50 איש גם במבנה סגור. כמו כן תתאפשר ישיבה במקומות עבודה ללא מסכה עם מרווח של 1.2 מטר בין עובד לעובד. ההקלות החדשות ייכנסו לתוקף מיד עם פרסום הצו שעליו יחתום בר סימן טוב - ואינן דורשות אישור של הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

שר הבריאות אדלשטיין קיים הערכת מצב בנושא הקורונה עם סגנו יואב קיש ועם בכירי משרדו ואמר כי "אנחנו ב'עת לפתוח', אבל אסור להיכנס לשאננות", ובהודעה מטעם לשכת השר צוין כי "בדיון הנחה אדלשטיין את מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב להתיר התקהלות עד 50 איש גם במבנה סגור".

יולי אדלשטיין ומשה בר סימן טוב , צילום: דוברות משרד הבריאות יולי אדלשטיין ומשה בר סימן טוב | צילום: דוברות משרד הבריאות יולי אדלשטיין ומשה בר סימן טוב , צילום: דוברות משרד הבריאות

בהערכת המצב, שבה שתתף גם סגן השר יואב קיש, המשנה למנכ"ל פרופ' איתמר גרוטו וראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי, עלה הצורך להתכונן לגל השני של הקורונה. "אני שב ומדגיש, המשך פתיחת המשק בהתאם למתווה משרד הבריאות תלוי בעיקר בהקפדה שלנו על כללי משרד הבריאות", אמר אדלשטיין. "בלי שיתוף הפעולה של אזרחי ישראל, נגיף הקורונה עלול להתעצם והמשק עלול להיסגר בשנית".

הבוקר הודיע משרד הבריאות כי העיר רחובות תוגדר כ"מוקד סיכון" בשל שיעור הגידול הגבוה ביותר שהיה במספר המאובחנים. גם בראשון לציון נרשם שיעור דומה. רחובות - לצד בני ברק, חורה ובית שמש - מוגדרת כ"מוקד סיכון". גם רמלה הוכנסה לרשימת הערים שבהן נרשמה עלייה בתחלואה, לצד ערערה בנגב ורהט.

ישיבה בנושא קורונה במשרד הבריאות ישיבה בנושא קורונה במשרד הבריאות ישיבה בנושא קורונה במשרד הבריאות

תגיות