אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דובאי: לפחות 70% מהעסקים צפויים להיסגר בחצי השנה הקרובה צילום: בלומברג

דובאי: לפחות 70% מהעסקים צפויים להיסגר בחצי השנה הקרובה

כך עולה מסקר של לשכת המסחר של האמירות. הסיבה: מגפת הקורונה והמדיניות הסגר הגלובלית שפגעו במגזרים עליהם נסמכת דובאי כמו אירוח, תיירות, בידור, קמעונאות, לוגיסטיקה ונדל"ן

21.05.2020, 19:50 | שירות כלכליסט

לא פחות מ-70% מהעסקים בדובאי צפויים לסגור את שעריהם בששת החודשים הקרובים, זאת עקב ההשלכות של התפרצות הקורונה ומדיניות הסגר הגלובלית ששינו את הרגלי הצריכה וחתכו את הביקושים, כך על פי סקר של לשכת המסחר של דובאי שפורסם היום (ה'). הלשכה ערכה בין ה-16 וה-22 באפריל סקר בקרב 1,228 מנכ"לים של חברות מכל המגזרים.

קראו עוד בכלכליסט

קרוב לשלושה רבעים מהנסקרים עבדו בעסקים קטנים עם עד 20 עובדים. כשני שליש מתוך כלל המשיבים על הסקר ראו סיכון בינוני עד גבוה לסגירת עסקיהם בששת החודשים הקרובים. כ-27% אמרו שהם מצפים לאבד את העסקים שלהם כבר בחודש הקרוב, ו-43% אמרו שהם מצפים לפשוט את הרגל תוך שישה חודשים.

דובאי איחוד האמירויות, צילום: בלומברג דובאי איחוד האמירויות | צילום: בלומברג דובאי איחוד האמירויות, צילום: בלומברג

דובאי, אחת הכלכלות הכי מגוונות שאינן תלויות בנפט במפרץ הפרסי, נסמכת בעיקר על מגזרים כמו האירוח, התיירות, הבידור, הלוגיסטיקה, הנדל"ן הקמעונאות. המלונות והמסעדות של הממלכה הם בעלי מוניטין בין לאומי, אך קרוב למחצית אלה שנסקרו ע"י לשכת המסחר אמרו שהם מצפים לפשוט את הרגל תוך חודש. 74% מהחברות ממגזרי התיירות והנסיעות אמרו שהן מאמינות שייסגרו באותו פרק זמן, ו-30% מהחברות בתחומי השינוע, האחסון והתקשורת אמרו שהן מצפות לגורל דומה.

"סגר חלקי או מלא בערים מביא את הביקוש בשווקי מפתח לעצירה...והתוצאה היא ירידה ברמות הפעילות הכלכלית לכאלה שלא נראו אפילו במהלך המשבר הכלכלי העולמי של 2008", כך אמרה לשכת המסחר של דובאי בד"וח שפורסם היום, שכותרתו היא "השפעת הCovid-19 על קהילת העסקים של דובאי".

"לשכת המסחר של דובאי סקרה באפריל 1,228 מתוך 245,000 החברות הרשומות במדינה, בזמן שהסגר הקורונה היה בגרסתו החריפה ביותר... תחושות העסקים התבססו אז על הציפייה שאמצעי הסגר יעמדו על כנם במשך זמן רב משאכן אירע. אנו מצפים שהאמון בעסקים ישתפר משמעותית בשבועות והחודשים הקרובים בעוד עסקים הולכים וחוזרים למצב פעילות נורמלי יותר", כך לפי הדו"ח.

תגיות