אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באיחור של חודשיים: 700 מיליון שקל יועברו לעסקים להתמודדות עם דרישות משרד הבריאות צילום: אבי מועלם

משבר הקורונה

באיחור של חודשיים: 700 מיליון שקל יועברו לעסקים להתמודדות עם דרישות משרד הבריאות

משרדי האוצר והכלכלה פרסמו תוכנית לחלוקת הכסף שהובטח במסגרת חבילת הסיוע של ה-80 מיליארד שקל שניתנה בסוף מרץ, ובינתיים גדלה ל-100 מיליארד שקל. התוכנית מתבססת במידה רבה על צעדים ותוכניות קיימות של משרד הכלכלה

27.05.2020, 12:44 | עמרי מילמן

חודשיים אחרי שפורסמה ההתחייבות לסייע לעסקים להתמודד עם דרישות משרד הבריאות במהלך משבר הקורונה, פרסמו היום (ד') משרדי האוצר והכלכלה את התוכנית שאמורה לעשות זאת, בהיקף של 700 מיליון שקל.

התוכנית החדשה מקצה 310 מיליון שקל להשתתפות בביצוע התאמות פיזיות בעסקים (כמו מסחר מקוון או הטמעת ייצור מתקדם), באמצעות מענקי סיוע לעסקים קטנים ובינוניים, עם השתתפות של עד 50% או 10 אלף שקל בהשקעות, ומענקים להטמעת טכנולוגיות סליקה מתקדמות ללא מגע או חיבור לתשתית אינטרנט מהירה בסיבים אופטיים. זאת לצד מענקים שכבר קיימים היום במשרד הכלכלה, אך 'נצבעים' כעת מחדש לטובת ההתמודדות עם הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

ישראל כץ, צילום: אבי מועלם ישראל כץ | צילום: אבי מועלם ישראל כץ, צילום: אבי מועלם

עוד מחלקת התוכנית 255 מיליון שקל למרכזי המעוף הקיימים, שנותנים שירותי ייעוץ לעסקים, קורסים והדרכות, וכן 135 מיליון שקל לעידוד ביצוע השקעות בתעשייה היצרנית ועידוד הייצוא, במטרה לנצל הזדמנויות בתקופת הקורונה, לסייע בהוצאות שיווק לצורך ייצוא ולסייע בהשקעות בתעשייה המסורתית לצורך שיפור הפריון.

כאמור אותם 700 מיליון שקל הובטחו בעבר לעסקים ולתעשייה במסגרת חבילת הסיוע של ה-80 מיליארד שקל שניתנה בסוף מרץ ובינתיים גדלה (תיאורטית) ל-100 מיליארד שקל.

בחודשים האחרונים גורמים שונים במשק ביקרו את ההבטחה של האוצר והתריעו כי היא בסך הכל מיחזור של תקציבים קיימים של משרד הכלכלה. התוכנית שפורסמה כעת אכן מתבססת במידה רבה על צעדים קיימים של משרד הכלכלה, אולם מאחר ולא אושר עדיין תקציב לשנת 2020, כל תקציב מעבר לתקציב ההמשכי המבוסס על שנה שעברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות