אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת העלמת המס: קבוצת שלמה תשלם 13.2 מיליון שקל צילום: יריב כץ

פרשת העלמת המס: קבוצת שלמה תשלם 13.2 מיליון שקל

הקבוצה הודיעה לרשות ני"ע כי חקירת רשות המסים בנוגע לתשלום המע"מ על תשלומי ביטוח החובה נסגרה בתשלום מס של 12.7 מיליון שקל, והליך הפלילי יומר לתשלום כופר של 478 אלף שקל; חקירה זו נפתחה בעקבות הגשת תביעה ייצוגית לפיה נגבו דמי ביטוח גבוהים בכ-400 שקל ממה ששולם לחברת הביטוח בפועל

27.05.2020, 14:05 | עמרי מילמן

קבוצת שלמה הודיעה היום (ד') לרשות ני"ע כי החקירה של רשות המסים בנוגע לתשלום המע"מ על תשלומי ביטוח החובה לרכב נסגרה בתשלום מס של 12.7 מיליון שקל, וכי ההליך הפלילי יומר לתשלום כופר של 478 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

החשד של רשות המסים היה כי מנגנון הגבייה של תשלומי ביטוח החובה עבור הרכבים להשכרה אפשר לחברה להעלים מס בהיקף של 25-30 מיליון שקל. החקירה בפרשה נפתחה במחלקת חקירות מכס ומע"מ בעקבות הגשת התביעה הייצוגית לפיה נגבו דמי ביטוח גבוהים בכ-400 שקל ממה ששולם לחברת הביטוח בפועל.

מגרש של שלמה סיקסט מגרש של שלמה סיקסט מגרש של שלמה סיקסט

ברשות המסים חשדו כי שלמה רכב כללה את ביטוח החובה לרכב בחבילת ההשכרה, בטענה שהיא משמשת רק "צינור" להעברת התשלום לחברת הביטוח, החברה־האחות שלמה ביטוח. בפועל היא השאירה אצלה כ־300 שקל לכל רכב. ברשות המסים טוענים שהעסקה היתה חייבת במע"מ.

אתמול ניתן פסק דין המקבל את הסכם הפשרה במסגרת התביעה הייצוגית לפיו יקבלו הלקוחות 1.2 ימי ליסינג על כל שנת השכרה של רכב. שווי הפשרה מוערך ב-38 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות