אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגידול בהפרשות להפסדי אשראי מחק את רווחי חברת כרטיסי האשראי מקס צילום: בני גמזו לטובה

הגידול בהפרשות להפסדי אשראי מחק את רווחי חברת כרטיסי האשראי מקס

ההפרשות להפסדי אשראי עקב הקורונה זינקו ברבעון הראשון ב-126% ל-70 מיליון שקל; היקף השימוש בכרטיסי האשראי הבנקאיים של החברה ירד ב-8% ברבעון הראשון והצמיחה באשראי הצרכני נבלמה; ההכנסות הסתכמו ב-315 מיליון שקל, בדומה להכנסות ברבעון המקביל אשתקד

27.05.2020, 17:15 | נעמי צורף

הרווח הנקי של חברת כרטיסי האשראי מקס ברבעון הראשון של השנה עמד על 47 מיליון שקל, לעומת 28 מיליון שקל ברבעון המקביל, אולם רווח זה נבע ממכירת מניות החברה במועדון המשותף שהיה לה עם שופרסל. בנטרול ההכנסה החד-פעמית הזו סיימה מקס את הרבעון כשהיא מאוזנת (עם אפס רווחים). הסיבה לכך היא זינוק של 126% בהפרשות להפסדי אשראי שעמדו על 70 מיליון שקל, ואשר נגרמו בשל משבר הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה עמדו על כ- 315 מיליון שקל, בדומה להכנסות ברבעון המקביל אשתקד.

רון פאינר, מנכ"ל חברת כרטיסי האשראי מקס , צילום: בני גמזו לטובה רון פאינר, מנכ"ל חברת כרטיסי האשראי מקס | צילום: בני גמזו לטובה רון פאינר, מנכ"ל חברת כרטיסי האשראי מקס , צילום: בני גמזו לטובה

מקס רשמה שחיקה של 2.9% במחזור השימוש בכרטיסי אשראי ל-19.9 מיליארד שקל. הסיבה לכך היא ירידה של 8.6% בשימוש בכרטיסי האשראי הבנקאיים, בעוד המחזורים בכרטיסים החוץ בנקאיים של מקס דווקא זינקו ב-15.6% ברבעון הראשון, בעקבות השקת מועדונים חדשים במהלך 12 החודשים האחרונים.

אחרי תקופה של צמיחה, נראה כי מקס בלמה ברבעון הראשון את צמיחת האשראי הצרכני: יתרת תיק האשראי הצרכני הסתכמה בסוף הרבעון בכ- 5.6 מיליארד שקל, בדומה ליתרה בסוף שנת 2019 וגידול של כ- 3.3% בהשוואה ליתרה בסוף הרבעון המקביל אשתקד. במקביל נמשכת מגמת העלייה בריבית הממוצעת בחברה - שיעור הריבית הממוצעת בהלוואות הצרכניות עמד על 7.9%, לעומת 7.8% בסוף שנת 2019 ו- 7.5% ברבעון המקביל.

יתרת תיק האשראי לעסקים הסתכמה בכ-401 מיליון שקל, גידול של כ- 2.3% לעומת סוף שנת 2019 וגידול של כ- 34.6% בהשוואה ליתרה בסוף הרבעון המקביל אשתקד. שיעור הריבית הממוצעת על אשראי עסקי, נכון ל-31 במרץ 2020, עמד על 6.4%, בדומה לסוף דצמבר 2019 ולעומת 6% ב-31 במרץ 2019.

מנכ"ל מקס, רון פאינרו: "השפעת משבר הקורונה על תוצאות החברה ניכרת כבר ברבעון הראשון והיא עתידה ללוות את ענף הפיננסים לאורך כל השנה. למרות ההתאוששות המהירה שאנו רואים בצריכה הפרטית בימים אלה, ישנם ענפים שטרם חזרו לפעול באופן מלא, בהם ענפי המסעדנות והתרבות. מדובר בענפים חשובים ויש צורך משמעותי לייעד עבורם מסלול בקרן ערבות מדינה שיותאם לצורכיהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות