אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תדיראן במו"מ לרכישת חברה אירופית להפצת מזגנים ב-80 מיליון שקל צילום: עמית שעל

תדיראן במו"מ לרכישת חברה אירופית להפצת מזגנים ב-80 מיליון שקל

מדובר בחברה שפועלת בעשר מדינות שונות במרכז ומזרח אירופה, באמצעות חברות בנות, אבל לא מייצרת מזגנים

31.05.2020, 10:26 | אורנה יפת

חברת תדיראן הולדינגס מנהלת משא ומתן לרכישת השליטה בחברה להפצת מזגנים במזרח ומרכז אירופה. יצרנית מערכות מיזוג האוויר, בשליטת משה ממרוד, צפויה לרכוש 75% מהחברה בתמורה ל-80 מיליון שקל עם אופציה לרכישת 25% נוספים בתוך כשלוש שנים. המתווה הסופי של העסקה טרם גובש סופית.

קראו עוד בכלכליסט

הצדדים חתמו בינואר האחרון על מזכר הבנות לא מחייב. תדיראן מדווחת כי לאור ההתפתחויות בשל נגיף הקורונה וההשלכות על פעילות והתוצאות העסקיות של החברה האירופית, עשויים לחול שינויים מהותיים במבנה העסקה, התנאים, והמחיר שתשלם תדיראן בעסקה, ונושאים אלה מצויים במשא ומתן. לתדיראן ניתנה בלעדיות לניהול המשא ומתן עם החברה הנרכשת עד סוף יוני 2020.

משה ממרוד, בעל השליטה ומנכ"ל תדיראן משה ממרוד, בעל השליטה ומנכ"ל תדיראן משה ממרוד, בעל השליטה ומנכ"ל תדיראן

בתדיראן לא מסרו בשלב זה את שם החברה הנרכשת. מדובר בחברה אירופית שפועלת בעשר מדינות שונות במרכז ומזרח אירופה, באמצעות חברות בנות, ועוסקת בתחום הפצת מערכות מיזוג אוויר, חימום מים, ומערכות VRF. החברה לא עוסקת בייצור מזגנים.

העסקה כפופה להשלמת בדיקת נאותות, קבלת אישורים רגולטוריים ואישור דירקטוריון החברה. עסקת הרכישה תואמת את האסטרטגיה העסקית של תדיראן שרוצה לגדול באירופה.

תדיראן מייצרת 300 אלף מזגנים בשנה, ונחשבת לאחת משתי השחקניות המובילות את השוק בישראל. על פי התוכנית האסטרטגית של החברה לשנים 2025-2020, הציבה החברה יעד להגיע בתוך חמש שנים ל-2 מיליארד שקל מכירות. תדיראן פועלת להיכנס לשווקים בינלאומיים ושואפת להתבסס כשחקנית מובילה בעיקר במזרח ומרכז אירופה. החברה כבר פועלת כיום בארה"ב, אורוגוואי, ארגנטינה, הולנד, קניה, גרמניה, גיאורגיה, בולגריה ועוד.

את הרבעון הראשון לשנת 2020 סיימה תדיראן עם עלייה של 6.4% בהכנסות ל-184 מיליון שקל, וזינוק של 125.6% ברווח הנקי ל-17 מיליון שקל.

תגיות