אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדלשטיין: נרחיב את הבדיקות - גם לאנשים ללא תסמינים, בכל הארץ צילום: יואב דודקביץ

אדלשטיין: נרחיב את הבדיקות - גם לאנשים ללא תסמינים, בכל הארץ

שר הבריאות במסיבת עיתונאים, על רקע העלייה בתחלואה: "שמענו את הטענות שלא כל מי שרצה להיבדק אכן קיבל אפשרות. אנחנו בקשר עם קופות החולים על מנת להחדיר יותר לשטח את הצורך בבדיקות"

31.05.2020, 19:30 | שירות כלכליסט ו-ynet

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הודיע הערב כי מעתה יבוצעו בדיקות קורונה גם לאנשים ללא תסמינים - ובכל הארץ, לא רק בבתי הספר. זאת, בניגוד לעמדה של בכירי משרדו כפי שהוצגה עד כה. אדלשטיין קיים מסיבת עיתונאים בשיתוף בכירי משרדו.

קראו עוד בכלכליסט

לפי אדלשטיין, מי שיעמדו באחד התנאים האלו ייבדקו:

1. בני בית של חולה מאומת, גם אם אין להם תסמינים, ייבדקו ביום אימות בן הבית ובדיקה נוספת לאחר 5 ימים.

2. אנשים ללא תסמינים שהיו במגע קרוב עם חולה מאומת בבתי הספר (באותה הכיתה, בהסעה משותפת ובמקרים מסוימים אף כלל בית הספר).

3. אנשים ללא תסמינים שהיו במגע קרוב עם חולה מאומת במסגרות דיור מוסדי (דיור מוגן, מחלקות סיעודיות, מסגרות רווחה המהוות בית לחיים וכיו"ב).

4. לפי שיקול דעת של הרופא המטפל (הסעיף הזה כשלעצמו פותח בצורה דרמטית את ביצוע הבדיקות).

5. כל האוכלוסיות המיוחדות בהתאם להנחיות של משרד הבריאות במקרים מיוחדים.

6.  כל אדם עם תסמינים שהיה במגע קרוב עם חולה מאומת.

7. כל אדם עם תסמינים של המחלה שהגיע לבית חולים.

יולי אדלשטיין, הערב, צילום: יואב דודקביץ יולי אדלשטיין, הערב | צילום: יואב דודקביץ יולי אדלשטיין, הערב, צילום: יואב דודקביץ

"שמענו את הטענות שלא כל מי שרצה להיבדק אכן קיבל אפשרות", אמר אדלשטיין. "אנחנו בקשר עם קופות החולים, ואני אישית גם נפגש מחרתיים עם המנכ"לים של כל קופות החולים על מנת להחדיר יותר לשטח את הצורך לבדיקות בקרב אותן אוכלוסיות שחייבות לעשות את הבדיקות".

הוא הוסיף: "לא פעם עלתה השאלה לגבי כמות הבדיקות הנדרשת. עשינו לא מעט דיונים, וזה לא סוד שיש חילוקי דעות בקרב אנשי המקצוע, זה נע בין אלה שאומרים שאין חשיבות ואלה שאומרים שצריך לבדוק את כלל האוכלוסייה".

אדלשטיין הבהיר כי לא ישתנו כללי הבידוד כתוצאה מבדיקות: תקופה של ארבעה עשר ימים ממועד החשיפה. "בדיקה שלילית או שתי בדיקות שליליות ויותר לא משחררת מבידוד".

בתשובה לשאלה מדוע לא ציין ביום שישי כי העלייה במספר הנדבקים נבעה ברובה מהגימנסיה בירושלים, מנכ"ל משרד הבריאות היוצא משה בר סימן טוב טען: "אנחנו בשום שלב לא מסתירים מידע מהציבור. אנחנו רואים שני דברים - עליה משמעותית בתחלואה בציבור בכלל ובבתי הספר, וראינו גם את האירוע בגימנסיה. האירוע בגימנסיה הוא אירוע אחר. ביום של לפני הגימנסיה היו 70 חולים חדשים ללא קשר לגימנסיה, וגם רואים את זה בימים האחרונים. ש פה תופעה שמעבר לגימנסיה ומעבר לבתי הספר, ומזה אנחנו מודאגים. אנחנו מאמינים ביכולת שלנו לא להגיע לגל שני באמצעות התנהגות נכונה של הציבור, אבל זה לא רק אירוע נקודתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות