אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרופ 11 של דובי פרנסס משקיעה בפפאיה גלובל

גרופ 11 של דובי פרנסס משקיעה בפפאיה גלובל

ההשקעה נעשתה באמצעות רכישת מניות מבעלי מניות פרטיים קיימים בשווי של כ-5 מיליון דולר. דובי יצטרף לדירקטוריון החברה

01.06.2020, 09:46 | מאיר אורבך
פאפאיה גלובל, המפתחת מערכת לניהול שכר ותשלומים גלובליים, מצרפת את גרופ 11 (Group11), קרן פינטק אמריקאית בהובלת דובי פרנסס, למשקיעי החברה. ההשקעה נעשתה באמצעות רכישת מניות מבעלי מניות פרטיים קיימים בשווי של כ-5 מיליון דולר. באוקטובר האחרון גייסה פאפאיה גלובל 45 מיליון דולר מאינסייט פרטנרס ובסמר ונצרס פרטנרס ובהשתתפות משקיעי החברה הקיימים קרן ניו ארה ודיינמיק לופ (קרן ההשקעות הפרטית של סיר רונלד כהן). דובי פרנסס יצטרף לדירקטוריון החברה.

קראו עוד בכלכליסט

פאפאיה גלובל נוסדה בידי עינת גז, עופר הרמן וראובן דרונג ופועלת בתחום השכר הגלובלי. ״ניהול שכר היא תעשייה מרגשת שרלוונטית לכל אחד ואחד מאיתנו כעובד ולכל סוג ארגון ותעשייה, ופי כמה וכמה לחברות המתכננות להתרחב גלובלית״ אומרת עינת גז״. יחד עם זאת, התהליך כרגע מסובך בצורה בלתי רגילה, דורש משאבים אדירים מהארגון ועבודה עם המון ספקים מקומיים, דוחות שונים וחוסר בהירות גדול לגבי מה נדרש בכל אחת מהמדינות. רוב הארגונים, קטנים כגדולים, עדיין מנהלים את הכל בצורה ידנית, שדורשת ממנהלי השכר בארגון לעבוד פי 5 קשה יותר על כל חישוב שכר של עובד גלובלי״.

עינת גז, מנכ"לית פפאיה גלובל, צילום: אוראל כהן עינת גז, מנכ"לית פפאיה גלובל | צילום: אוראל כהן עינת גז, מנכ"לית פפאיה גלובל, צילום: אוראל כהן

משבר הקורונה העולמי חשף את הרגישות הגדולה של חברות גלובליות בניהול שכר לעובדים – תלות בספקים מקומיים וזמינותם, חוסר נגישות למידע של עובדי החברה שמנוהל מקומית ואי יכולת לשלוט ולהבין בחוקי העבודה שהשתנו בצורה תכופה מאד במהלך תקופה זו על ידי הממשלות השונות. הפלטפורמה של פאפאיה משמשת מגוון רחב של חברות, הן כאלו שנמצאות בשלבי צמיחה מואצת והן ארגונים גדולים יותר כגון: צ׳קמרקס, ויקס, פייבר, מיקרוסופט, סייברארק, טרהדאטה ועוד.

דובי פרנסס, גרופ 11 דובי פרנסס, גרופ 11 דובי פרנסס, גרופ 11

״פאפאיה גלובל פותרת את הבעיה של ניהול שכר גלובלי על ידי אוטומציה מלאה וממשק משתמש יחידני, הליך שעד כה נעשה באופן ידני ובלתי יעיל", אומר דובי פרנסס, שותף מייסד גרופ 11, "המודל העסקי של פאפאיה משקף את התזה של גרופ 11 סביב חברות פינטק אשר מגדירות קטגוריה על ידי ניפוץ ואוטומציה של פרדיגמות עבודה ישנות בשווקים עצומים של מאות מיליארדי דולרים כמו שוק ניהול השכר. אנו שמחים לקחת חלק במסע עם עינת גז וצוות הניהול שלה ומתחייבים לתרום את חלקנו".

"למרות המשבר העולמי הנוכחי, החברה ממשיכה בצמיחה המואצת שלה גם השנה", אומרת עינת גז, מנכ"לית פפאיה גלובל, "אנחנו שמחים לצרף לשולחן משקיעים אסטרטגיים שתומכים בחזון שלנו להפוך את תחום השכר בארגונים למערכת פיננסית מלאה עם יכולת קבלת החלטות וניהול בזמן אמת. אנו גאים שבמהלך תקופה זו לא רק שהמשכנו לגדול עסקית אלא אף המשכנו לגייס עובדים ברחבי העולם".

הצוות של פאפאיה מבוזר במשרדים בתל אביב, ניו יורק, סאן פרנסיסקו ואוסטרליה. והחברה מתכננת לשלש את צוות החברה בשנה הקרובה, לצד שילוש בהכנסות החברה. הטכנולוגיה של פאפאיה הוכרה כמובילת תחום בניהול שכר ותשלומים גלובליים ע״י גרטנר, דלויט וויזה

ההשקעה של פרנסס נעשית מהקרן הרביעית והחדשה של גרופ 11 שמסיימת בימים אלו גיוס של 75 מיליון דולר. אחת ממשקיעות העוגן בקרן היא הכשרה ביטוח שבהובלת רועי קדוש שהשקיעה בקרן החדשה סכום מאוד משמעותי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
ל2, מה קשור משאבי אנוש HR ??
כאן מדובר בחברה שמייצרת מערכת לניהול שכר, וכידוע כל מעסיק בישראל או בעולם צריך מערכת לניהול שכר. להבדיל מחברה לגיוס והשמת עובדים (שהוצע לכרישים להשתתף בה), שהיא דבר חיובי, אבל לא מחייב המציאות בשביל כל עסק. עסקים קטנים מגייסים עובדים לבד, בעוד מערכת לניהול שכר הם חייבים.
רמי  |  05.06.20
לכל התגובות