אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק המט"ח: היורו מזנק ב-1.3% ליותר מ-3.9 שקלים צילום: גטי אימג'ס

שוק המט"ח: היורו מזנק ב-1.3% ליותר מ-3.9 שקלים

המטבע האירופי עולה ל-3.903 שקלים, המטבע האמריקאי מטפס ב-0.2% ונסחר תמורת 3.51 שקלים; בשווקים הבינלאומיים - היורו מטפס ב-0.4% מול הדולר לשיא של יותר מחודש; "המשקיעים מאמינים שהמשבר החמור ביותר כבר מאחורינו"

01.06.2020, 12:32 | שיר רייטר

היורו קופץ ב-1.3% בשוק המט"ח המקומי ונסחר תמורת 3.903 שקלים. הדולר מטפס ב-0.2% ועולה לרמה של 3.51 שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

"בנק ישראל לא אמר את המילה האחרונה", כתב אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות מיטב דש, בסקירתו השבועית. "נימת הודעת הריבית של בנק ישראל הייתה יחסית פסימית. המצב הכלכלי תפס את עיקר המשקל, כאשר ההתייחסות לשערו של השקל ולאינפלציה מופיעה רק בנקודות האחרונות של הודעת הסיכום", כתב ז'בזינסקי.

שטרות ומטבעות של שקלים, צילום: שאטרסטוק שטרות ומטבעות של שקלים | צילום: שאטרסטוק שטרות ומטבעות של שקלים, צילום: שאטרסטוק

הכלכלן ציין כי לפי הדגשים שהופיעו בהודעה, בנק ישראל סבור ששערו הנוכחי של השקל נמוך מדי כדי לסייע ליצוא ולגרום לעלייה באינפלציה, הוא מציין שבשלב זה לא מסתמנת השפעה אינפלציונית של הפגיעה שנוצרה בגלל המשבר. בנוסף, הבנק שינה מילה אחת בסיכום ההודעה לעומת ההודעה הקודמת ובמקום לכתוב כי הוועדה "תוכל להפעיל כלים נוספים", כתב כי היא "תפעיל כלים נוספים".

בשורה התחתונה, כתב זבז'ינסקי כי "בנק ישראל מתכנן צעדים מוניטריים מרחיבים נוספים במידה והמשבר יתארך. יש סיכוי להורדת ריבית נוספת ו/או להגדלת תוכנית רכישות אג"ח. בנוסף, בנק ישראל צפוי לפעול בנחישות כדי למנוע התחזקות השקל".

 

בשווקים הבינלאומיים - היורו מטפס ב-0.4% מול המטבע האמריקאי לשיא מאז 27 במרץ, והצמד נסחר ב-1.114 דולר ליורו. הדולר נחלש ב-0.3% מול סל המטבעות לשפל של 11 שבועות.

"המשקיעים בשוק מאמינים שהמשבר הבריאותי והפיננסי החמור ביותר כבר מאחורינו", אמר ג'ו קפורסו (Joe Capurso), אנליסט המטבעות של בנק קומונוולת' האוסטרלי. "זה תומך במחירי הסחורות", הוסיף קפורסו, "ואם עברנו את השלב הגרוע מכל, מחירי הסחורות נוטים להתאושש די יפה, ואילו הדולר האמריקאי מציג ביצועים די גרועים בשלבי ההתאוששות המוקדמים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות