אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פירמות עורכי הדין חוזרות לשגרה ומחזירות עובדים מחל"ת צילום: שטרסטוק

פירמות עורכי הדין חוזרות לשגרה ומחזירות עובדים מחל"ת

משרד הרצוג פוקס נאמן, שהוציא 10% מ-650 עובדיו לחל"ת, מחזיר אותם כעת בהדרגה לעבודה; משרד מיתר, מהגדולים בישראל, לא הוציא אף עובד מהצוות לחל"ת

01.06.2020, 14:11 | ליטל דוברוביצקי

בעת שהמשק מתחיל להתאושש ומנסה לחזור לשגרת עבודה, גם פירמות עורכי הדין מחזירות את העובדים שהוציאו לחל"ת.

במשרד הרצוג פוקס נאמן, המדורג על פי דירוג דן אנד ברדסטריט כמשרד הגדול בישראל, עם סגירת המשק בעקבות משבר הקורונה מתוך כ-650 עובדים כ-10% יצאו לחל"ת. מאז, המשרד מחזיר בצורה הדרגתית רבים מהם לעבודה, והתהליך נמשך בהתאם לסוג העבודה.

קראו עוד בכלכליסט

אולם דיונים בבית המשפט העליון, צילום: אלכס קולומויסקי אולם דיונים בבית המשפט העליון | צילום: אלכס קולומויסקי אולם דיונים בבית המשפט העליון, צילום: אלכס קולומויסקי

יש גם משרדים שהחליטו אחרת: משרד מיתר, מהגדולים בישראל, לא הוציא אף עובד מהצוות לחל"ת ללא יוצא מן הכלל, כולל צוות עוה"ד, מתמחים וצוות המנהלה. גם לא נעשו הפחתות שכר לעוה"ד, למתמחים ולצוות המנהלה, ובהחלטה פה אחד של השותפים הם החליטו להיות אלה שנושאים בנטל הכלכלי של המשבר עד כה.

במשרד השלישי בגודלו, גולדפרב זליגמן, שבו היום לפעילות מלאה וסדירה מתוך המשרדים, תוך השבת העובדים שהיו בחל"ת.

משרד גורניצקי ושות', המשרד השביעי בגודלו בישראל, החליט באמצע אפריל - על מנת שלא לפטר אף אחד מהעובדים - על שורה של צעדי התייעלות, וביניהם: שותפי הון אינם מבצעים משיכות, כ-25 עובדי מטה ומנהלה הוצאו לחל"ת מתוך 340 עובדי הפירמה ובוצעה הפחתה רוחבית בשכר. אתמול נמסר מהמשרד כי הוא החזיר את כול העובדים מחל"ת ללא פיטורים והחזיר את המצב לקדמותו. ההפחתה בשכר למתמחים בוטלה, ולגבי שאר העובדים נמסר כי הם נשארו עם הפחתה מינורית.

במשרד עו"ד יגאל ארנון ושות', ה-8 בגודלו, הוצאו לחל"ת בתחילת אפריל 52 עובדי מנהלה מתוך 360 עובדי המשרד. 40 מאלה שהוצאו לחל"ת כבר הוחזרו והשאר יחזרו באופן מדורג בקרוב. במשרד נשיץ ברנדס אמיר, התשיעי בגודלו בישראל, יש כ-280 עובדים - מתוכם הוצאו לחל"ת 12 עו"ד וכ-30 עובדי מנהלה. חלק מהעובדים כבר חזר לעבוד במשרד וחלק מתוכנן לחזור בימים הקרובים.

במשרד ש. הורוביץ, העשירי בגודלו, הוצאו 40 עובדי מנהלה מתוך 282 עובדי המשרד לחל"ת, ככל שהתחייב משינויי מתכונת העבודה של המשרד לעבודה שעיקרה מהבית. אתמול נודע כי עד כה חזרו כבר 32 מהעובדים שיצאו לחל"ת לעבודה, והיתר יחזרו לקראת אמצע חודש יוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות