אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע משבר התעופה העולמי: לופטהנזה תפטר 22 אלף עובדים צילום: ויקימדיה

על רקע משבר התעופה העולמי: לופטהנזה תפטר 22 אלף עובדים

בחברה מעריכים כי ייקח זמן עד שהביקוש לטיסות יתאושש, ולכן קרוב לוודאי שיפעילו כמאה טיסות פחות לאחר סיום המשבר. מחצית מהפיטורים יהיו בגרמניה, ובלופטהנזה מקווים שיגיעו להסכמות עם איגודי העובדים על המהלך עד ה-22 ביוני

11.06.2020, 16:07 | שירות כלכליסט
חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה הודיעה כי תקצץ 22 אלף משרות, על רקע המשבר הקשה בתעשיית התעופה הנגרם מהתפרצות הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

בחברה מעריכים כי ייקח זמן עד שהביקוש לטיסות יתאושש, ולכן קרוב לוודאי שיפעילו כמאה טיסות פחות לאחר סיום המשבר. מחצית מהפיטורים יהיו בגרמניה, ובלופטהנזה מקווים שיגיעו להסכמות עם איגודי העובדים על המהלך עד ה-22 ביוני. עוד הוסיפו בחברה כי הם מקווים לצמצם את מספר המפוטרים על ידי קיצור שעות שעובדה ותכניות פרישה. "המטרה היא לסלול את הדרך שתאפשר שמירה על כמה שיותר משרות", נמסר בהצהרה שפרסמה החברה. כיום מעסיקה לופטהנזה 135 אלף עובדים ברחבי העולם, כמחציתם בגרמניה.

מטוס של חברת התעופה לופטהנזה , צילום: Thirty Thousand מטוס של חברת התעופה לופטהנזה | צילום: Thirty Thousand מטוס של חברת התעופה לופטהנזה , צילום: Thirty Thousand

"בלי צמצום משמעותי בהוצאות על כוח אדם בזמן המשבר, נפספס את ההזדמנות להתחלה מחדש מוצלחת יותר ביציאה מהמשבר ונסתכן בכך שנהפוך לחברה חלשה באופן משמעותי", הגיב מנהל קשרי העבודה בחברה, מייקל ניגמן.

בחודש שעבר השיגה החברה תוכנית חילוץ בשווי 9 מיליארד יורו מהממשלה הגרמנית, שתאפשר את המשך פעילותה. לפי תנאי ההסכם, הממשלה תחזיק ב-20% מהחברה, אחזקה אותה תמכור עד סוף 2023. עם זאת, ההסכם עדיין צריך לזכות באישור בעלי המניות של החברה והנציבות הארופית.

תגיות