אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע: "ראיות משמעותיות למידע פנים בסודהסטרים"; בירנבאום: "בועה שתתפוצץ" צילום: אוראל כהן

רשות ני"ע: "ראיות משמעותיות למידע פנים בסודהסטרים"; בירנבאום: "בועה שתתפוצץ"

יו"ר סודהסטרים, החשוד בהדלפת מידע פנים למקורבת אליו, איילה שרח כהן, הגיע היום לבית המשפט לדיון בבקשת רשות ני"ע להאריך את התנאים המגבילים שהוטלו על השניים. בירנבאום: "סומנתי כמטרה, זה לא פייר, הוכפשתי, נרמסתי"

11.06.2020, 17:24 | תומר גנון

החשד לשימוש במידע פנים במניית סודהסטרים: רשות ני"ע צפויה לסיים את החקירה בתוך חודש ולהעביר את התיק לפרקליטות. כך עולה מדיון שנערך היום (ה') בבית משפט השלום בת"א, במסגרת בקשת הרשות להאריך את התנאים המגבילים שהוטלו על שני החשודים המרכזיים, יו"ר החברה דניאל בירנבאום, ואיילה שרח כהן.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החשד כהן, המקורבת לבירנבאום, קיבלה ממנו מידע מוקדם על עסקת המיזוג עם פפסיקו בטרם ההודעה למשקיעים. כהן, כך החשד, רכשה על סמך המידע מניות של החברה בלמעלה מ-300 אלף שקלים, ומכרה לאחר הפרסום ברווח של כ-156 אלף שקלים. כפי שפורסם ב"כלכליסט" הרשות חוקרת בנוסף האם 400 אלף שקלים שהעביר בירנבאום לכהן, ולטענתו בחקירה היו דמי תיווך בעסקת נדל"ן, שימשו אותה לרכישת מניות סודהסטרים.

דניאל בירנבאום יו"ר סודהסטרים עם סנגורו בבית המשפט, צילום: אוראל כהן דניאל בירנבאום יו"ר סודהסטרים עם סנגורו בבית המשפט | צילום: אוראל כהן דניאל בירנבאום יו"ר סודהסטרים עם סנגורו בבית המשפט, צילום: אוראל כהן

"מדובר בעבירות של מידע פנים בהיקפים משמעותיים ובעבירות של שיבוש מהלכי משפט", אמר במהלך הדיון עו"ד אבי ארוניס, היועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות. "אנו נמצאים בשלב מתקדם של החקירה כשהתיק בקרוב אמור לעבור לפרקליטות.

"אנו סבורים שיש ראיות משמעותיות כנגד החשודים, המבססות את החשדות, ולכן בשלב זה אנו לא רואים אפשרות לא להמשיך תנאים מגבילים, גם צווי עיכוב יציאה מהארץ וגם הפקדה כספית", הוסיף. "יש אבחנה בין שני החשודים, כאשר לגבי בירנבאום יש הפקדה גדולה יותר של 1.2 מיליון שקלים ובעוד 400 אלף שקלים שנותרו להבטחה, סך הכל 1.6. לגבי כהן מדובר ב-300 אלף שקלים". בירנבאום, המיוצג על ידי עו"ד עמית בכר, וכהן, המיוצגת על ידי עו"ד אייל לביא, התנגדו לבקשה. השופטת ענת יהב הודיעה שתיתן החלטה עד יום שני.

"ברגע שנקשו בדלתי לפני 9 חודשים, דורסים אותי בתקשורת, הדלפות", אמר בדיון בירנבאום בעקבות הפרסומים על הפרשה, בהם חשיפת תמלילי החקירה ב"כלכליסט".

איילה שרח כהן מגיעה לבית המשפט, צילום: אוראל כהן איילה שרח כהן מגיעה לבית המשפט | צילום: אוראל כהן איילה שרח כהן מגיעה לבית המשפט, צילום: אוראל כהן

"יש לי 4 ילדים, שניים שוחררו מהצבא ואחת עתידה להתגייס. אנשים מתנכלים לילדי בשל ההדלפות. הוכפשתי, נרמסתי. אבי ניצול שואה בן 91 קורא שרוצים להכניס אותי מאחורי סורג ובריח. 30 שנה אני משרת את המדינה. בניתי מפעל הכי גדול בנגב. 3,000 אנשים עובדים בנגב. לחמתי עבור המדינה, יצרתי חקיקה בקונגרס האמריקאי. תחקרו, אבל אל תכפישו. הכל בגלל מה שאמרה או לא החשודה.

"סומנתי כמטרה, זה לא פייר", הוסיף. "המבקשת ביקשה חקירה חוזרת ולא רצו לשמוע אותה. אני מפנה לשינוי שחלו בחיי מאז הנקישה ההיא בדלת. מדובר בהשפלה. אני רוצה להבטיח שאני לא בורח לשום מקום. יש לי 4 ילדים. יש לי הורים קשישים. החקירה הזו היא בועה והיא תתפוצץ. סומנתי כמטרה. מדובר בטעות".

"טוענים לחשד לעבירת שיבוש, שלכאורה כשהגיעו לבצע חיפוש אצלה בראשון בבוקר, היא ניסתה למחוק תמונות אינטימיות שלה וזה סופר לגיטימי", אמר בדיון סנגורה של שרח כהן. עו"ד לביא

"ביקשתי חקירה נוספת שלה. אם רוצים להגיע לחקר האמת לא יכול להיות שבחקירתה הראשונה מסיימים אותה, מקבלת יעוץ, לאחר מכן מובאת לבימ"ש עם התנאים ומחזירים אותה כשהיא לא מרגישה טוב, לראשונה בחייה, עומדת מול חוקרת, שעושה לה מניפולציות ומנסה לשים מילים בפיה"."

אני מתנגד להכפשה חסרת תקדים זו", אמר בדיון נציג הרשות עו"ד ארוניס בתגובה לטענות שהעלה סנגורו של בירנבאום, עו"ד בכר, לגבי הפרסומים על הפרשה שלטענתו הרשות עומדת מאחוריהם. "אינני יודע על סמך מה מבסס חברי את הטענה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות