אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד מכה לאילת: בית הספר לטיסה של דני חלוץ עובר משדה רמון לראש פינה צילום: תומריקו

בלעדי לכלכליסט

עוד מכה לאילת: בית הספר לטיסה של דני חלוץ עובר משדה רמון לראש פינה

אקדמיית הטיס CAA תעביר הבוקר את מטוסיה צפונה, כדי לקבל זמינות טובה יותר לטיסות הדרכה. למרות קריסת שוק התעופה, 47 החניכים ממשיכים בקורסים, וביולי יפתח קורס נוסף

14.06.2020, 08:08 | אודי עציון

 הבוקר ינחתו בשדה התעופה בראש פינה מטוסי ההדרכה של האקדמיה לטיסה CAA, ויסמנו את מעבר בית הספר הפרטי הראשון בארץ לטייסים מסחריים מאילת לגליל. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

CAA הוקמה עוד בשדה התעופה הישן של אילת, במטרה לאפשר לצעירים ישראלים שמעוניינים לעבוד כטייסים בחברות תעופה לעשות רשיון מסחרי, תוך עבודה במלונות באילת כדי לממן את הלימודים. הרמטכ"ל ומפקד חיל האוויר לשעבר דני חלוץ משמש כנשיא האקדמיה. כאשר השדה הישן נסגר, עברה האקדמיה לפעול משדה רמון החדש.

דני חלוץ, צילום: תומריקו דני חלוץ | צילום: תומריקו דני חלוץ, צילום: תומריקו

אולם הקורונה שפגעה אנושות בפעילות התיירות באילת, והקושי לפעול משדה רמון, שבניקוד לקודמו פועל גם כשדה בין לאומי ומחויב להעניק עדיפות לטיסות נוסעים על פני טיסות הדרכה, הביאו להחלטה על המעבר. המהלך יוזיל גם את עלויות תפעול האקדמיה, עם אגרות נמוכות יותר בשדה הצפוני.

"הקורונה לא פגעה בביקוש ללימודי טיס מסחרי, כי לכולם ברור שהמשבר בתעופה האזרחית הוא זמני, והיא תתאושש ותזדקק בהמשך לטייסים חדשים", אומר יוחנן שמר, מנכ"ל CAA, וטייס באל על. "בפסח שעבר הינו בפריסה בראש פינה, וראינו שהשדה מתאים לפעילות שלנו. גם לתושבי הצפון מגיעה האפשרות להגשים חלום, מכל העדות, נשמח לראות גם חניכים דרוזים, מוסלמים ובדואים. במקביל אנחנו בוחנים אפשרות להשאיר סניף באילת".

האקדמיה מגדילה את צי מטוסי ההדרכה שלה משלושה לשמונה, ועוד השנה תצטייד בסימולטורים, שיאיצו את קצב ההדרכה. שמר: "אנחנו מסייעים לחניכים למצוא עבודה בצפון, כפי שסיינו להם באילת, כי לא כל אחד מגיע עם הכסף מהבית לקורס. אחרי החגים נפתח קורסי קאדטים לבני נוער, כדי לחבר אותם לעולם הזה". צוות של מועצת חצור הגלילית, שמוביל סגן ראש המועצה מיכאל קבסה, מסייע לאקדמיה ולחניכים בקליטה בגליל.

באקדמיה לומדים כעת 47 חניכים, ששילמו 270 אלף שקל עבור הקורס. ביולי יפתח קורס שלישי שלה, שבו ילמדו בין 15 עד 20 חניכים.

גם האקדמיה לטיסה החדשה בהרצליה IFA, שבראשה עומד מפקד חיל האוויר לשעבר איתן בן אליהו, ממשיכה בפעילותה. החודש יתחיל הקורס הראשון שלה, שיתקיים בישראל ובפולין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות