אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נטו אחזקות תחלק דיבידנד של 180 מיליון שקל - משפחת עזרא תקבל את רובו צילום: נועם מושקוביץ'

נטו אחזקות תחלק דיבידנד של 180 מיליון שקל - משפחת עזרא תקבל את רובו

הדירקטוריון אישר חלוקת דיבידנד, בעקבות זינוק ברווח ברבעון הראשון ועסקת מכירה שנעשתה לאחרונה; משפחת עזרא מחזיקה ב-54.86% מנטו אחזקות, ותקבל 98.7 מיליון שקל מחלוקת הדיבידנד

15.06.2020, 10:46 | נורית קדוש

דודי עזרא ממשיך להזרים כסף הביתה. חודש אחרי מכירת חלקה (50%) של נטו אחזקות בחברת סיטונאות הירקות והפירות ביכורי שדה, ובהתבסס על תוצאות חברת המזון ברבעון הראשון, אישר דירקטוריון נטו חלוקת דיבידנד בגובה 180 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

משפחת עזרא היא בעלת השליטה בנטו אחזקות, ומחזיקה בחברה ב-54.86%, הן דרך אחזקותיה בנאמנות (46.97%) והן דרך החברות הבנות נטו מלינדה ומאיר עזרא אחזקות (7.89%). המשפחה צפויה ליהנות מנתח של 98.7 מיליון שקל מחלוקת הדיבידנד.

דודי עזרא, בעל השליטה בנטו אחזקות, צילום: נועם מושקוביץ דודי עזרא, בעל השליטה בנטו אחזקות | צילום: נועם מושקוביץ' דודי עזרא, בעל השליטה בנטו אחזקות, צילום: נועם מושקוביץ

לפני שבועיים מכרה משפחת עזרא 8.59% ממניותיה בחברה הבת נטו מלינדה, המרכזת את פעילות חברת המזון, בתמורה ל-90 מיליון שקל. המכירה נעשתה בעסקאות מחוץ לבורסה לפי שווי של 53 שקל למניה, ובעקבותיה ירדה אחזקת המשפחה בנטו מלינדה מ-57.89% ל-49.75%.

העסקה האחרונה נרשמה תשעה חודשים לאחר שכבר מכרה נטו אחזקות 20% מאחזקותיה בנטו מלינדה בתמורה ל-213 מיליון שקל, לפי שווי מניה של 47 שקל. בהמשך לאותה עסקה, מכרה משפחת עזרא 6% מאחזקותיה בנטו אחזקות, בשווי של 75 מיליון שקל. בעקבות העסקה, ירדו אחזקותיה של משפחת עזרא בנטו אחזקות ל-46.97% לעומת 53.11% טרם המכירה.

עסקה משמעותית נוספת נרשמה בחודש שעבר, במסגרתה מכרה נטו אחזקות את המחצית שלה בביכורי שדה דרום, לשותפיה אילן וששי שבע מחברת ביכורי השדה. התמורה שקיבלה נטו ירדה ב-28% ביחס להסכם המקורי שנחתם בין הצדדים, על רקע ההשפעה השלילית שהייתה למשבר הקורונה על חברת ביכורי שדה דרום, הפועלת בהיקפים גדולים בשוק המוסדי ומספקת לבתי מלון ומסעדות שנסגרו בעקבות הנחיות משרד הבריאות.

את הרבעון הראשון חתמה נטו אחזקות עם צמיחה של 33% במכירות שהסתכמו ב-887 מיליון שקל. העלייה נרשמה הן בשל עיתוי חג הפסח שחל השנה ברבעון הראשון והן בעקבות הסתערות הצרכנים על המזון בעקבות משבר הקורונה. זאת, בנוסף לשני הסכמים שחתמה החברה: האחד לשיווק עופות כשרים החל מספטמבר האחרון שתרם 80 מיליון דולר למכירות והשני לרכישת חברה לממכר בקר, שתרמה 29 מיליון שקל למכירות. בשורה התחתונה הציגה נטו אחזקות ברבעון הראשון של 2020 זינוק של 76% ברווח הנקי ל-46 מיליון שקל.

בנטו ציינו כי לצורך קבלת ההחלטה לחלוקת הדיבידנד, בחן דירקטוריון החברה את עמידתה במבחני החלוקה. על פי מבחן הרווח, הרווח הראוי לחלוקה על בסיס הדוחות הכספיים, עומד על כ-400 מיליון שקל ולאחר החלוקה, תעמוד יתרת הרווח הראוי לחלוקה על 234 מיליון שקל. בנוסף, על פי תזרים מזומנים חזוי שערכה החברה, קבע הדירקטוריון כי אין בחלוקת הדיבידנד המוצע כדי למנוע מהחברה את היכולת לעמוד בהתחייבויותיה הקיימות והצפויות. היום הקובע לתשלום הדיבידנד יהיה ביום שני 22 ביוני 2020 ומועד תשלום הדיבידנד יהיה יום שלישי, 30 ביוני 2020.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות