אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנורה מבטחים מפטרת 80 עובדים צילום: מנורה מבטחים

מנורה מבטחים מפטרת 80 עובדים

חברת ביטוח נוספת נאלצת לפטר עובדים בשל השלכות משבר הקורונה, ומצטרפת בכך להראל, איילון והכשרה ביטוח. לאחרונה דיווחה מנורה על הפסד של 340 מיליון שקל ברבעון הראשון

21.06.2020, 15:50 | נעמי צורף

חרב הפיטורים מונפת כעת גם בחברת הביטוח מנורה מבטחים, על רקע משבר הקורונה. ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה פיטרה החברה כ-80 מעובדיה.

יצוין, כי בשיא המשבר הוציאה מנורה כ-20% מכלל עובדיה לחל"ת, אולם אלה חזרו מאז לעבודתם. בנוסף, צמצמה החברה גם את היקף המשרה לשאר העובדים ל-80%, וכן ביצעה מהלך של הפחתת שכר ליו"ר, המנכ"ל ולהנהלה הבכירה בהיקף של 5%-10%.

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר החודש פרסמה החברה את דוחותיה הכספיים, שמהם עולה כי בדומה לשאר חברות הביטוח, גם היא סבלה מהנפילות בשווקים ברבעון הראשון. החברה בניהולו של יהודה בן אסאייג דיווחה כי ההפסד הכולל שלה ברבעון הראשון עמד על 340 מיליון שקל לעומת רווח של 182 מיליון שקל ברבעון המקביל. יחד עם זאת, מכיוון שעיקר הפעילות של מנורה מבטחים הוא בתחום הפנסיה, ופחות בביטוח חיים, אז השפעתה מהמפולת בשוק ההון הייתה נמוכה יותר לעומת רוב חברות הביטוח הגדולות, שהפסידו בממוצע ברבעון הראשון כחצי מיליארד שקל.

מנכ"ל מנורה מבטחים יהודה בן אסאייג, צילום: אוראל כהן מנכ"ל מנורה מבטחים יהודה בן אסאייג | צילום: אוראל כהן מנכ"ל מנורה מבטחים יהודה בן אסאייג, צילום: אוראל כהן

עיקר ההפסד במנורה מבטחים נגרם מפעילות תיק ההשקעות של החברה שהסבה לה הפסד של 470 מיליון שקל אחרי מס. ההפסד נבע מהמפולת שאירעה בבורסות העולם בעקבות משבר הקורונה. עם זאת, השווקים תיקנו חלק משמעותי מהירידות בחודשיים האחרונים, ומנורה מבטחים מדווחת כי נכון להיום 390 מיליון שקל מתוך ההפסד התקזזו, כלומר רוב הסכום.

מספר חברות בתחום הפיננסים ביצעו עד כה פיטורים של מאות עובדים בעקבות המשבר. כך למשל, חברת הביטוח הראל פיטרה 200 מעובדיה, וחברות הביטוח איילון והכשרה ביטוח נפרדו מעשרות עובדים כל אחת. נראה כי המילה האחרונה בנושא טרם נאמרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות