אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם הסכם להעסקת סייעות הגנים ביולי-אוגוסט: יקבלו מענקים מיוחדים צילום: אלעד גרשגורן

נחתם הסכם להעסקת סייעות הגנים ביולי-אוגוסט: יקבלו מענקים מיוחדים

ההסתדרות ומרכז השלטון המקומי סיכמו: הסייעות יועסקו ביולי על חשבון הימים בהם שהו בחופשה בתקופת סגר הקורונה, ויקבלו תשלום מיוחד של עד 100 שקל ביום; סייעות שיעבדו גם ב-2-6 באוגוסט, יקבלו תוספת של 37 שקל לכל שעת עבודה

23.06.2020, 23:17 | בילי פרנקל

ההסתדרות ומרכז השלטון המקומי הגיעו הלילה להסכמות המסדירות את תנאי העסקת סייעות גני הילדים ברשויות המקומיות בחודש יולי הקרוב, ועד ל-6 באוגוסט.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההסכם, הסייעות יועסקו ביולי על חשבון הימים בהם שהו בחופשה בתקופת סגר הקורונה. ממחצית מרץ ועד לתחילת מאי שהו הסייעות בביתן וקיבלו שכר מלא. בגין תקופה זו, הסייעות יועסקו ביולי ויזכו למענקים.

כל סייעת שתעבוד ביולי, תקבל תשלום מיוחד בגובה 100 שקל ליום. בגנים הכוללים 28 ילדים לפחות ובהם יועסקו שלוש סייעות, תקבל הסייעת המובילה 100 שקל ליום והסייעות הנוספות יקבלו 75 שקל ליום. מאזן ימי החופשה של סייעות שיעבדו ביולי-אוגוסט,יזוכה כנגד העבודה ביולי ואוגוסט.

סייעות שיסכימו לעבוד גם בחמשת ימי העבודה באוגוסט (2-6 באוגוסט), יקבלו תוספת של 37 שקל לכל שעת עבודה. בנוסף יימחקו להן ימי החופשה השליליים שצברו לחובתן בחודשי הקורונה.

גן ילדים, צילום: אלעד גרשגורן גן ילדים | צילום: אלעד גרשגורן גן ילדים, צילום: אלעד גרשגורן

ההסכם נחתם על ידי יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל, יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, ראש מינהל שכר והסכמי עבודה במרכז השלטון המקומי חגית מגן וראש חטיבת החינוך בהסתדרות המעו"ף רותי לוי.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מסר: "הגענו להסכם טוב ואחראי כלפי הסייעות, שיאפשר למשק, להורים ולילדים להמשיך ולצעוד קדימה ולהתאושש לאחר משבר הקורונה. ההסתדרות גאה בסייעות המסורות שיתגייסו לעבוד בחודשי הקיץ, ויזכו לתנאים מתגמלים במיוחד כפי שמגיעים להן. אני מברך על כך שבזכות מאמצים משותפים של הסתדרות המעו"ף, פורום הסייעות הארצי וראשי מרכז השלטון המקומי, הגענו להסכם ראוי והוגן לכל הצדדים".

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס: "ההסכם נחתם מתוך מטרה לאפשר פעילות סדירה ומלאה ככל האפשר להפעלת בית הספר של החופש הגדול על ידי הרשויות המקומיות לטובת ההורים וילדיהם ולטובת המשק בכלל. הרשויות המקומיות יעניקו לסייעות מענקים מיוחדים מתוך הכרה והערכה לחשיבות עבודתן החינוכית".

יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל: "לסייעות תפקיד חשוב ובלתי נפרד מחזרתו של המשק הישראלי לשגרה נוכח משבר הקורונה, ואני מודה לכל אחת ואחת מהן על הירתמותן לביצוע מלאכתן החשובה בימים אלה. אני מודה לכל מי שלקח חלק במו"מ על ההסכם, הסתדרות המעו"ף תמשיך לפעול למען ציבור הסייעות ולקדם את תנאי העסקתן. ההסכם מבטא תגמול הולם בגין התגייסותן של סייעות גני הילדים לטובת המשק כולו, ההורים והתושבים ברשויות המקומיות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות