אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעצב העל דני מזרחי מבקש מביהמ"ש לדאוג לו לקורת גג צילום: רפי דלויה

מעצב העל דני מזרחי מבקש מביהמ"ש לדאוג לו לקורת גג

מזרחי, שנקלע לקשיים כלכליים ולחובות בסך של כ-7 מיליון שקל, פנה לבית המשפט והביע חשש שימצא עצמו "מושלך לרחוב"; לאחרונה פורקה החברה שלו, " דני מזרחי דיזיינס", ומונה מנהל להסדר עם נושיו

12.07.2020, 07:38 | ליטל דוברוביצקי

מעצב שמלות הכלה דני מזרחי מבקש מבית המשפט לדאוג לו לקורת גג, לאחר שנקלע לקשיים כלכליים. "המקרה שלי מצדיק להושיט בידי הסעד החיוני והנחוץ לי כחמצן לבל אמצא עצמי פיזית מושלך לרחוב", כתב מזרחי בתצהיר שהגיש לבית המשפט באמצעות עו"ד זאב משה בן דורי.

קראו עוד בכלכליסט

מזרחי עסק מעל 40 שנה בתחום האופנה ועיצב בין השאר שמלות לתחרויות מלכות היופי ולתוכניות ריאליטי כגון "רוקדים עם כוכבים". ביום חמישי הוא הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה דחופה לסידור חלופי בטרם יפונה מביתו". עוד ביקש כי ישולם לו דמי דיור חלופי, זאת מאחר שידו אינה משגת לממן מקום מגורים חלופי.

דני מזרחי, צילום: רפי דלויה   דני מזרחי | צילום: רפי דלויה דני מזרחי, צילום: רפי דלויה

מזרחי נקלע כאמור בחודשים האחרונים לקשיים כלכליים ובית משפט הורה על פירוק החברה שלו, "דני מזרחי דיזיינס". הוא אף הגיש לפני כמה חודשים בקשה להסדר עם נושיו לאחר שצבר חובות של כ-7 מיליון שקל. בית משפט מינה את עו"ד אייל עברון לתפקיד מנהל ההסדר. האחרון ביקש לאחרונה מבית המשפט להורות למזרחי לפנות את הווילה שלו בהרצליה פיתוח. זאת לאחר שמכר אותה עוד בטרם החל ההליך המשפטי תמורת 4.5 מיליון שקל. עד כה שולם למנהל ההסדר מהקונה סכום של כ-2.7 מיליון שקל. עוד נטען כי מזרחי לא מקיים את הסכם המכר ולא פינה את הנכס, וכי כל עוד מזרחי לא מפנה הנכס, שהוא המקור היחיד להסדר הנושים, לא ניתן להתקדם בהליך בהסדר.

עו"ד זאב משה דורי עו"ד זאב משה דורי עו"ד זאב משה דורי

מזרחי מבקש מבית משפט באמצעות עו"ד זאב משה בן דורי שיסייע לו למתן סידור חלופי טרם יפונה מביתו ולא תהיה "קורת גג מעל לראשו ובן זוגו המתגורר עימו". בין השאר נטען כי מזרחי לקה בליבו ומומחה תעסוקתי קבע שהוא מוגבל בעבודתו.

בבקשה נכתב כי "מבוקש להורות על הושטת הסעד החיוני והנחוץ כ'חמצן' למניעת מצב בלתי הפיך, לבל יושלך פיזית מזרחי, פשוטו כמשמעו, לרחוב. מעבר לאקט המשפיל, שמו יירמס בחוצות העיר והארץ, עת הוא מוכר כידוען בתחומו. כבודו הוא הדבר היחיד והאחרון שנשאר לו. בית המשפט הוא במקרים כגון דא מעוזו האחרון של האזרח עפ"י הדין".

מזרחי מבקש כי בית המשפט יאשר לו תשלום דמי מגורים שישולמו לו מיתרת תמורת מכר הבית לפי דמי שכירות חודשיים בסך של בין 15 אלף שקל ל-18 אלף שקל לתקופה של 84 חודשים. זאת, כאמור מתוך יתרת תמורת מכר הבית ובטרם ישולמו לבנק הנושה המובטח. בבקשה נטען כי יש להתחשב במצבו לאור גילו המבוגר וכן בכך שהוא נעדר כל כושר השתכרות תחת המגבלות הרפואיות. "מזרחי בן 61, ועוצמת הנפילה מהדהדת שעה שירד מכל נכסיו, ואין ידו משגת עוד, חד וחלק", נטען.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות