אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעת קורונה: מספר חשבונות הבורסה החדשים בבתי ההשקעות קפץ בכ-180% צילום: בלומברג, איי פי

הפתעת קורונה: מספר חשבונות הבורסה החדשים בבתי ההשקעות קפץ בכ-180%

מדובר בחודשים ינואר-יוני 2020; סה"כ נרשמה עד כה השנה עלייה של 56% במספר החשבונות החדשים אצל כל חברי הבורסה (הכוללים גם את הבנקים ובנקי חוץ), לעומת התקופה המקבילה אשתקד; יש לציין, כי מעבר של לקוחות בין חברי הבורסה נספר גם כן כלקוח חדש; אז למה דווקא עכשיו? "הציבור מצא בתקופת המשבר והסגר את הזמן לנצל את הירידות החדות שהיו בתחילת המשבר", כך נמסר מהבורסה

15.07.2020, 17:08 | נעמי צורף

הקורונה הגדילה משמעותית את כמות המשקיעים: הבורסה מדווחת על עלייה של 56% במספר החשבונות החדשים שנפתחו אצל כל חברי הבורסה (הכוללים את הבנקים, בנקי חוץ ובתי ההשקעות) במחצית הראשונה של 2020, לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בכ-77,300 חשבונות חדשים, מתוכם 21,700 חשבונות נפתחו רק בחודש מרץ. במהלך שנת 2019 כולה חברי הבורסה פתחו כ-98 אלף חשבונות חדשים בלבד. נתון בולט במיוחד נרשם בבתי ההשקעות, שם מספר החשבונות החדשים קפץ בכ-180% בחודשים ינואר עד יוני 2020, לעומת התקופה המקבילה.

בורסה, קורונה, צילום: בלומברג, איי פי בורסה, קורונה | צילום: בלומברג, איי פי בורסה, קורונה, צילום: בלומברג, איי פי

הגדרת חשבון חדש כוללת כל חשבון שלא נמצא במערכות הבורסה בתל אביב קודם לכן, שביצע לפחות עסקה אחת בניירות הערך הנסחרים בבורסה בתל אביב. יחד עם זאת, יש לציין כי מעבר של לקוחות בין חברי הבורסה, נספר גם כן כלקוח חדש.

עוד מדווחת הבורסה על עלייה של כ-57% במספר הכניסות לאתר הבורסה לצורך קבלת מידע בחודש מרץ 2020 לעומת החודש שקדם לו. כמו כן, קפיצה של כ-130% נרשמה בכניסה לטבלת השוואת העמלות בניירות ערך בין חברי הבורסה השונים המתפרסמת באתר הבורסה.

מהבורסה נמסר כי נתונים אלו משקפים מגמה לפיה "הציבור הרחב אשר מחזיק, על פי הערכות בנק ישראל, כטריליון שקל בחשבון העו"ש והפיקדונות, מצא בתקופת המשבר והסגר את הזמן והרצון להעמיק וללמוד את תחום ההשקעות, לפתוח חשבונות ניירות ערך ולנצל את הירידות החדות שהיו בתחילת המשבר, על מנת לנצל הזדמנויות השקעה. חלקו של הציבור הרחב הפנים כי פאניקה בצל משברים מובילה לירידות שערים חדות בניירות ערך בטווח הקצר אך יחד עם זאת עשויה לייצר הזדמנויות השקעה לטווח הארוך".

עוד נמסר מהבורסה כי "המגמה של עלייה במספר המשקיעים בבורסה בתל אביב מאפיינת גם את שוקי ההון ברחבי העולם. בורסות בינלאומיות אחרות מצביעות אף הן על עלייה חדה במספר החשבונות החדשים, וזאת על אף הירידות שחוו השווקים בתקופת משבר הקורונה. אנו מניחים כי לאור התנודתיות בשווקים הנובעות מהשלכות מגפת הקורונה על בריאות הציבור והכלכלה המקומית והגלובלית, נמשיך לראות עניין בשוק ההון המקומי והמשך פעילות בניירות ערך בקרב המשקיעים החדשים".

תגיות