אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החדשנות מקדמת הקמת איגוד להכשרת מהנדסים בטכנולוגיות מתקדמות צילום: אוראל כהן

רשות החדשנות מקדמת הקמת איגוד להכשרת מהנדסים בטכנולוגיות מתקדמות

האיגוד יבצע הכשרה משותפת למהנדסים בתחומי טכנולוגיה מתקדמת כגון בינה מלאכותית, רובוטיקה חכמה ועוד בתקציב של עד 12 מיליון שקל לתקופה של שלוש שנים

20.07.2020, 12:16 | הגר רבט
רשות החדשנות ומשרד הכלכלה הוציאו קול קורא להקמת איגוד שיבצע הכשרה משותפת למהנדסים/ות בתחומי טכנולוגיה מתקדמת הנדרשים לתעשייה, כגון: בינה מלאכותית, רובוטיקה חכמה, Bio-Convergence ותחומים נוספים, בתקציב של עד 12 מיליון שקל לתקופה של שלוש שנים.  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בקול הקורא השני במסלול ״הסדנה - איגוד ללימודי טכנולוגיה מתקדמת״, כאשר במסגרת הקול הקורא הראשון, אישרה לראשונה רשות החדשנות את הקמתו של איגוד להכשרת מהנדסים ומהנדסות בהייטק בתחומי הבינה המלאכותית (AI). באיגוד זה שותפות התעשייה האווירית לישראל, אלביט מערכות, רייזור לאבס, רובוגרופ בית התוכנה קורן-טק וחברת קוואליטסט. בשנה הראשונה לפעילות האיגוד הקיים יוכשרו מעל ל-200 מהנדסים ואנשי פיתוח, עם היקף הכשרות של 127 ימי הדרכה ובתקציב של 1.8 מיליון שקל.

האיגוד ללימודי טכנולוגיה מתקדמת יורכב מקבוצה של חברות הייטק בעלות עניין בהכשרה בתחומי הידע החדשים ביותר, שיחברו משאבים של ידע מקצועי, זמן חניכה, קשב ניהולי ומשאבים חומריים על מנת ליצור ולהוביל הכשרה משותפת למהנדסים ומהנדסות. מדובר בעובדי החברות הקיימים ולא בהכשרת עובדים חדשים, במטרה לשמור על רמה טכנולוגית גבוהה בקרב המהנדסים. בראש תוכנית ההכשרה יעמוד מנהל פרויקט מקצועי מטעם מסלול סדנה, שיתכלל את הפעילות, יבנה את תוכנית ההכשרה וילווה את הפעלתה בשטח. ההכשרה כוללת חלקים תיאורטיים וחלקים מעשיים הכוללים תרגול ועבודה בפרויקט בפועל.

אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות, צילום: אוראל כהן אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות | צילום: אוראל כהן אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות, צילום: אוראל כהן

רשות החדשנות תממן 66% מעלויות האיגוד ללימודי טכנולוגיה מתקדמת, עם תקציב בגובה של עד 2 מיליון שקל בשנה למשך שלוש שנים, כולל שכר מנהל האיגוד. את יתר התקציב, יממנו חברות ההייטק החברות באיגוד (לכל הפחות 5 חברות) בעצמן.

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ מסר: "בתקופה זו, הדבר החשוב ביותר לאחר פיצוי כספי מיידי, הוא השבחת ההון האנושי, הגדלת הפריון, ויצירת מקומות עבודה עתידיים, חשיבה לימים שלאחר הקורונה. שוק העבודה הולך להשתנות ביום שלאחר הקורונה, המטרה שלנו היא להגיע בשנה וחצי הקרובות ליצירת מאות אלפי מקומות עבודה מגוונים ובוודאי בתחומי ההייטק".

שר הכלכלה עמיר פרץ, צילום: live4u שר הכלכלה עמיר פרץ | צילום: live4u שר הכלכלה עמיר פרץ, צילום: live4u

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות מסר: "התעשייה הישראלית מוכיחה איך היא יודעת לשתף כוחות למען המטרה של הכשרת כוח אדם למקצועות מתקדמים. בימי הקורונה אנו עדים במיוחד לחשיבות היכולת להסתגל לשינויים ולהכין את כוח האדם (גם בתעשיית ההייטק) לאתגרים העתידיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות