אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ נתן אור ירוק - ישמע את העתירה בעניין דמי האבטלה לעצמאים צילום: טל שחר

בג"ץ נתן אור ירוק - ישמע את העתירה בעניין דמי האבטלה לעצמאים

למרות בקשת המדינה מהשבוע לדחיית העתירה על הסף, בטענה כי בג"ץ זה לא המקום לדון בטענות העתירה, שהוגשה ע"י לשכת יועצי המס, ארגון לה"ב וארגונים נוספים; נשיא להב: "לראשונה במדינת ישראל ביהמ"ש דן בסוגייה המהותית לגבי דמי אבטלה לעצמאים"

22.07.2020, 16:15 | עמרי מילמן

למרות בקשת המדינה, בג"ץ סירב לדחות על הסף את העתירה למתן דמי אבטלה לעצמאים שהוגשה על ידי לשכת יועצי המס, ארגון להב וארגונים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

שלשום הגישה המדינה בקשה לבג"ץ בה כתבה כי אין כל מקום לבירור עתירה שבה נטען כי לא די במענה שניתן לעצמאים, מקום שבו לאחר הגשתה נקבעו הסדרי משמעותיים, לרבות בחקיקת משנה ובהחלטות ממשלה.

בבקשה נכתב כי מטבע הדברים, ככל שלעותרת יש טענות לגבי ההסדרים הקונקרטיים שנקבעו, באפשרותה להעלותן בפני הגורמים המוסמכים, ואין כל מקום לביקורת שיפוטית במסגרת עתירה זו.

מחאת העצמאים בכיכר רבין, צילום: טל שחר מחאת העצמאים בכיכר רבין | צילום: טל שחר מחאת העצמאים בכיכר רבין, צילום: טל שחר

יוע״מ ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס, מסר כי ״הגשנו את הבג״ץ למען קהל לקוחותינו העצמאים מתוך דאגה כנה לכלכלת ישראל ולעתיד החברה והמשק שלנו. אני חייב לציין, שבית המשפט העליון הקשיב בקשב רב לטענות שלנו, שעיקרן היה - שמגזר העצמאים זכאי לקבל מהמדינה את אותם משאבים, שהיא השקיעה בציבור השכירים.

"כל מה שביקשנו זה להיות אזרחים בעלי זכויות שוות לקבלת רשת ביטחון כלכלית, ובמיוחד בעת משבר חריג וקיצוני, כפי שאנו חווים בחודשים האחרונים. אני רוצה להדגיש, שהדיון אינו על תוכנית כלכלית כזו או אחרת, זהו דיון עקרוני על מתן זכויות שוות לכלל אזרחי המדינה".

עו"ד רועי כהן, נשיא להב: "סיימנו כעת דיון היסטורי שנמשך למעלה משעה בבית המשפט העליון. לראשונה במדינת ישראל, בית המשפט דן בסוגייה המהותית לגבי דמי אבטלה לעצמאים".

לקראת סוף הדיון ביקש עו"ד כהן את זכות הדיבור ואמר: "אני מדבר מדם ליבי, 4 חודשים שאין לי יום ואין לילה, הגענו לדרוש צדק עבור חצי מיליון עצמאים שעשרות אלפים מהם לא קיבלו אפילו שקל אחד מאז תחילת משבר הקורונה ואני מבקש מכבוד השופטים לעשות צדק אחת ולתמיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות