אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה לא מתכוונת בשלב זה לסגור שוב את חדרי הכושר צילום: יאיר שגיא

הממשלה לא מתכוונת בשלב זה לסגור שוב את חדרי הכושר

"חוק הקורונה הגדול", שנחקק ביום רביעי בלילה בקריאה שנייה ושלישית, ייכנס לתוקף רק ב-10 לאוגוסט; עד למועד זה, ככל שהממשלה תבקש להטיל הגבלות במשק היא תידרש להגישן לאישורה של ועדת הקורונה - בה קיים רוב לח"כים המתנגדים לסגירה

26.07.2020, 13:42 | צבי זרחיה

הממשלה לא מתכוונת בשלב זה לסגור שוב את חדרי הכושר, שנפתחו הבוקר (א') בעקבות החלטתה ועדת הקורונה בראשות יפעת שאשא ביטון. "חוק הקורונה הגדול", שנחקק ביום רביעי בלילה בקריאה שנייה ושלישית, ייכנס לתוקף רק ב-10 לאוגוסט; עד למועד זה, ככל שהממשלה תבקש להטיל הגבלות במשק היא תידרש להגישן לאישורה של הוועדה. כזכור, בועדה יש רוב של ח"כים המתנגדים לסגירת חדרי הכושר, ועל כן בממשלה לא רוצים לחזור לדיון בועדה שתהפוך את עמדת הממשלה כפי שקרה בשבוע שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

הפגנה למען פתיחת חדרי הכושר, בשבוע שעבר, צילום: יאיר שגיא הפגנה למען פתיחת חדרי הכושר, בשבוע שעבר | צילום: יאיר שגיא הפגנה למען פתיחת חדרי הכושר, בשבוע שעבר, צילום: יאיר שגיא

החל מה-10 באוגוסט, ככל שהממשלה תבקש להטיל הגבלות יעמדו בפניה שתי אפשרויות: במקרים מיוחדים החלטת הממשלה תיכנס לתוקפה מיידית; או לחילופין, תוך 24 שעות תידרש ועדה יעודית של הכנסת לדון בכך: ועדת הפנים, ועדת החוקה, ועדת הכלכלה וועדת החינוך. ועדת הקורונה נשארה מחוץ לרשימת הועדות לנוכח החלטותיה נגד עמדות הממשלה.

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר איים לאחרונה להדיח את שאשא ביטון מתפקידה,אז התברר לליכוד שאין לו רוב לכך בוועדת הכנסת ובוועדת הקורונה לנוכח התנגדותה של כחול לבן. לפיכך הוחלט לרוקן את ועדת הקורונה מסמכויות, לאחר שהוקמה לצורך התמודדות עם המגיפה והשלכותיה הכלכליות והחברתיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות