אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי מניות בהלמן אלדובי דורשים מהדירקטוריון לקדם את המיזוג עם אלטשולר שחם צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

בעלי מניות בהלמן אלדובי דורשים מהדירקטוריון לקדם את המיזוג עם אלטשולר שחם

לדברי בעלי המניות הפרטיים המחזיקים מעל ל-5% מבית ההשקעות, גם אי.בי.אי שמחזיק ב-33% מהמניות תומך במהלך; בעלי המניות מאיימים לנקוט בהליך משפטי אם העסקה לא תקודם: "לא נהסס לפעול בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותם - תישאו במלוא האחריות לכל נזק שייגרם לבעלי המניות"

27.07.2020, 08:56 | עירית אבישר וגולן חזני

בעלי מניות בהלמן אלדובי דורשים לקדם את השיחות למיזוג בית ההשקעות לאלטשולר שחם, ואף מאיימים כי ינקטו באמצעים משפטיים אם הדבר לא ייעשה. ל"כלכליסט" נודע כי אתמול נשלח מכתב בעניין זה מטעם שני בעלי מניות פרטיים לחברי הדירקטוריון של בית ההשקעות בעקבות ההצעה שהגיעה מבית ההשקעות אלטשולר שחם לרכוש את הלמן אלדובי.

קראו עוד בכלכליסט

בעלי המניות הם ערן מיטל וחנן אסייג, שמחזיקים ביותר מ-5% מהלמן אלדובי ולטענתם גם בית ההשקעות אי.בי.אי שמחזיק ב-33.4% ממניות הלמן אלדובי תומך במהלך. במכתב דורשים בעלי המניות לקדם את העסקה למיזוג עם אלטשולר שחם ומביעים חשש "מגרירת רגליים" מצד הלמן אלדובי לאור התגובה הפושרת שפרסמו להצעה שהגיעה מאלטשולר שחם:

"הכדור מצוי בידיים שלכם. אין לנו אלא לקוות, כי הדיווח המיידי אשר פורסם על ידי החברה בסמוך לדיווח אודות ההצעה, אינו משקף את הלך הרוח בדירקטוריון החברה ואת 'גרירת הרגליים' (בלשון המעטה) אשר אפיינה את התנהלותו עד כה במיצוי המו"מ עם רוכשים פוטנציאליים", נכתב בפנייה.

בשבוע שעבר הגישה חברת הגמל של אלטשולר שחם הצעה לרכישת הלמן אלדובי ב-230 מיליון שקל, סכום הגבוה ב-117% לעומת שוויה בבורסה בעת פרסום ההצעה. בעקבות ההצעה זינקה מניית הלמן אלדובי ביותר מ-100%. בתגובה הודיעו בהלמן אלדובי כי מדובר בהצעה ראשונית, שטרם נידונה או נבחנה בחברה.

במכתב אומרים בעלי המניות, בין היתר, ש"ככל שההצעה לא תובא לאסיפת בעלי המניות בהקדם, לא נהסס לפעול בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותם להגן על זכויותינו ואתם תישאו במלוא האחריות לכל נזק שייגרם לבעלי המניות כתוצאה מכך",. המכתב נשלח על ידי עו"ד  אמיר ברטוב ממשרד שמעונוב ושות' המייצג את בעלי המניות.

עוד נאמר במכתב: "הדיווח אודות הצעתה של אלטשולר שחם לרכישת מלוא הון המניות המונפק והנפרע של החברה בדרך של מיזוג משולש הופכי בפרמיית ענק על מחיר השוק, והזינוק הדרמטי של שער המניה של החברה בעקבותיו, מהווה ביטוי מובהק לתמיכת ציבור המשקיעים בניהולו של מהלך מהיר, תכליתי ויעיל למכירתה של החברה לאלטשולר שחם, ולכך שמדובר באלטרנטיבה הטובה ביותר עבור החברה ובעלי מניותיה".

כאמור, לדבריהם רוב בעלי המניות בהלמן אלדובי תומכים במהלך לקידום העסקה: "למיטב ידיעת מרשינו, הן אי.בי.אי בית השקעות שהינו בעל מניות מהותי בחברה והן מר פיטר פרידמן שהינו מבעלי השליטה בחברה תומכים בקידום העיסקה והבאתה בהקדם האפשרי לאישור אסיפת בעלי המניות. בעלי מניות אלה, יחד עם בעלי המניות מהציבור התומכים בניהול מו"מ כאמור, מהווים במישרין ובעקיפין את רוב בעלי המניות בחברה".

מהלמן-אלדובי נמסר בתגובה: "מכתבם של בעלי המניות, כפי שפורסם, מעלה טענות מופרכות. כפי שעדכנה החברה בדיווחיה, לאור הצמיחה אותה מציגה החברה בשנים האחרונות, החברה מקבלת מעת לעת הצעות לרכישת החברה. אורגני החברה, פועלים באחריות הנדרשת מהם, לבחינת כל הצעה והצעה, במלוא הרצינות, והכל לטובת כלל בעלי מניותיה. המכתב, שכל מטרתו הינה להפעיל לחץ על החברה ואורגניה, לא ימנע מהחברה לנהל תהליך בחינה ראוי ומקצועי".

אורי אלדובי יו"ר דירקטוריון הלמן אלדובי
אורי אלדובי יו"ר דירקטוריון הלמן אלדובי צילום: אוראל כהן

תגיות