אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע העיכוב בפיתוח השבבים החדשים: המהנדס הראשי של אינטל עוזב

על רקע העיכוב בפיתוח השבבים החדשים: המהנדס הראשי של אינטל עוזב

עזיבתו הדרמטית של מורטי רנדוצ'ינטלה מתבצעת לאחר הודעת אינטל מהשבוע שעבר כי היא דוחה את השקת הדור הבא של שבבי ה-7 ננומטר ל-2022 ושוקלת להעביר למיקור חוץ חלק מפעילות הייצור

28.07.2020, 09:12 | שירות כלכליסט
המהנדס הראשי של אינטל, ד"ר ונקאטה (מורטי) רנדוצינטאלה יפרוש ממנה ביום שני הקרוב, כך לפי הודעת החברה, שלא ציינה סיבה ספציפית לעזיבה.

קראו עוד בכלכליסט

עזיבתו מתפרסמת לאחר הודעת החברה כי השקת הדור הבא של שבבים 7 ננומטר נדחית עד 2022, ולאחר שנים של עיכובים בהשקת מעבד 10 ננומטר של החברה, שגרמה לעיכובים בפיתוחים רבים בתעשיית המחשבים הניידים. על פי הדיווחים, ד"ר אן קלהר, ששימשה עד כה כמנהלת חטיבת הייצור והתפעול תהיה מעתה אחראית על פיתוח שבבי ה-7 ו-5 ננומטר. 

המהנדס הפורש של אינטל, ד"ר ונקאטה מורטי רנדוצינטאלה המהנדס הפורש של אינטל, ד"ר ונקאטה מורטי רנדוצינטאלה המהנדס הפורש של אינטל, ד"ר ונקאטה מורטי רנדוצינטאלה

רנדוצינטאלה עבר לעבוד באינטל בפברואר 2016 מקוואלקום ומונה לאחראי על ענייני החומרה החל מהעיצוב ועד להנדסה והייצור של השבבים של אינטל וחומרה נוספת, הכל תחת חטיבה אחת בשם Technology, Systems Architecture and Client Group. בעקבות עזיבתו היא תחולק כעת לחמישה צוותים נפרדים: פיתוח טכנולוגי, ייצור, הנדסת עיצוב, ארכיטקטורה וניהול שרשרת האספקה. המנהלים של כל אחת מהיחידות הללו יהיו כפופים ישירות למנכ"ל בוב סוואן.

השבבים של אינטל, צילום: אינטל השבבים של אינטל | צילום: אינטל השבבים של אינטל, צילום: אינטל

ביום חמישי דיווחה אינטל על התוצאות הרבעוניות וסוואן טען באותה הזדמנות כי החברה שוקלת להעביר למיקור חוץ את ייצור השבבים. לפי השמועות, אינטל כבר מנהלת מגעים עם TSMC מטייוואן שכבר עובדת עם אפל, קוואלקום, AMD ו- Nvidia.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות