אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התוכנית לסיוע כלכלי אושרה במליאת הכנסת צילום: אורי דוידוביץ'

דיווח שוטף

התוכנית לסיוע כלכלי אושרה במליאת הכנסת

התוכנית אושרה ברוב של 67 תומכים ללא מתנגדים; אושרה מסגרת התקציב לתוכנית "צ'ק לכל אזרח" בהיקף של 6.72 מיליארד של; המשק בקיפאון: מעל ל-870 אלף דורשי עבודה, האבטלה - 21.5%

28.07.2020, 22:10 | כלכליסט ו-ynet

משבר הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

 

 

 

22:00 - התוכנית לסיוע כלכלי אושרה במליאת הכנסת

 

מליאת הכנסת אישרה הערב בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק התוכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש) (הוראת שעה) כאשר 67 חברי כנסת תמכו ללא מתנגדים, 3 נמנעו. התוכנית מבטיחה דמי אבטלה לעובדים שהוצאו לחל"ת עד יוני 2021 או עד ששיעור בלתי המועסקים לפי הלמ"ס יירד ל-7.5% (כאשר בין שיעור בלתי מועסקים של 10% ל-7.5% יופחתו דמי האבטלה ל-90%). וכן מענקים סוציאליים לעצמאים ומענקים לעסקים עצמם.

 

בנימין נתניהו וישראל כץ, צילום: אבי כהן בנימין נתניהו וישראל כץ | צילום: אבי כהן בנימין נתניהו וישראל כץ, צילום: אבי כהן

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הצעת חוק יסוד: משק המדינה (תיקון מס' 10), אשר קובעת הוצאת סכום נוסף של כ-6.72 מיליארד שקל בשנת 2020, לצורך מימון התוכנית לתשלום המענקים החד פעמיים לאזרחי המדינה. הסכום גדל ב-220 מיליון שקל נוכח סיכום שהושג לעניין חלוקת המענקים. מכיוון שמדובר בחוק ייסוד נדרש רוב של 61 ואכן בהצעה תמכו 80 חברי כנסת ללא מתנגדים. הצעת חוק זו מעגנת את המסגרת התקציבית של חוק "צ'ק לכל אזרח" שצפויה לעלות מחר להצבעה בקריאה השנייה והשלישית.

 

(צבי זרחיה) 

18:00 - גמזו מקדם את "מודל הרמזור": הגבלות על ערים בהתאם למצב התחלואה

 

הממונה החדש על המאבק בקורונה, פרופ' רוני גמזו, מקדם חלוקה של היישובים בישראל לפי רמות תחלואה, שבהתאם לה יותאמו מגבלות על התושבים והמסחר. המתווה שכונה "מודל הרמזור" טרם סוכם סופית אך מציע שבערים האדומות, שבהן התחלואה ברמה הגבוהה ביותר, יוגבלו העסקים והמסחר, בעוד שבערים הירוקות ההגבלות על הציבור יהיו מתירניות יותר.

פרופ פרופ' רוני גמזו פרופ

 

15:50 - ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין ביקרו בבית החולים סורוקה בבאר שבע

 

נתניהו סייר בבית החולים סורוקה בבאר שבע והתייחס למצב התפוסה במחלקות הקורונה: "כרגע יש עוד מרחב ספיקה לבתי החולים". נתניהו הוסיף כי "רצינו לדעת מה כושר הספיקה של בתי החולים, מתי נגיע לנקודת אזהרה שבה לא יכולים לקבל יותר חולים".

11:30: משרד הבריאות: 2001 מאומתים חדשים אתמול

לפי משרד הבריאות, נכון לאתמול בסיכום של 24 שעות התגלו 2,001 מאומתים חדשים עם נגיף הקורונה.

וזאת מתוך 26,983 תוצאות בדיקות שהתקבלו.

נכון לשעה זו, יש 64,649 מאומתים מפרוץ המגפה. 321 חולים שמצבם מוגדר קשה. 97 מונשמים ו-480 נפטרים במצטבר.

במקביל בשירות התעסוקה מעדכנים כי מאתמול ועד הבוקר ב-7:00 התקבלו 908 דיווחים על חזרה לעבודה, בעוד שנרשמו 2,398 דורשי עבודה חדשים. מאז תחילת ההקלות לשחרור המשק מהסגר הראשון, התקבלו בשירות התעסוקה 411,527 דיווחים על חזרה לעבודה, ובמקביל, נרשמו 185,249 דורשי עבודה חדשים. כיום רשומים בשירות התעסוקה 871,789 דורשי עבודה, מהם 577,647 בחל"ת. שיעור האבטלה הוא 21.5%.

 

09:40 - מנכ"ל הביטוח הלאומי: ייתכן שחלק מהמענקים יועברו ביום ראשון

מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, מאיר שפיגלר, אמר בריאיון לאולפן ynet כי הכסף במסגרת תוכנית המענקים "צ'ק לכל אזרח" לא יועבר ביום חמישי הקרוב "משום שאנחנו מחכים להשלמת הליכי החקיקה בכנסת". שפיגלר הוסיף כי ברגע שתעבור החקיקה בכנסת, הכסף יועבר לזכאים בשתי פעימות, "בהתחלה נעביר כספים עבור הילדים ולאחר מכן לשאר הסקטורים". לדבריו, ייתכן שהמענקים עבור ילדים יועברו כבר ביום ראשון. הוא התייחס גם לעובדה שלחלק מהזכאים אין חשבונות בנק, או שאינם מוכרים לביטוח הלאומי, ואמר: "מי שלא יספק חשבון בנק, נעביר עבורו את הסכום שהוא זכאי לו בבנק הדואר והוא יקבל את הכסף במזומן". (אטילה שומפלבי)

 

בנימין נתניהו . הבטיח מענקים לכולם, צילום: לע"מ בנימין נתניהו . הבטיח מענקים לכולם | צילום: לע"מ בנימין נתניהו . הבטיח מענקים לכולם, צילום: לע"מ

08:55 - אמ"ן: 1,999 מקרים חיוביים לקורונה אובחנו אתמול

1,999 מקרים חיוביים לנגיף הקורונה אובחנו אתמול. כך עולה מדו"ח של מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה. נכון לאמש, מספר המקרים הפעילים בארץ עומד על 31,833 בני אדם, 315 מהם חולים במצב קשה. שני בני אדם מתו אתמול כתוצאה מסיבוכי הנגיף ובכך מניין המתים מפרוץ המגפה עלה ל-474. לפי הנתונים, אתמול נערכו 25,231 בדיקות ושיעור הבדיקות החיוביות עמד על 7.9%. (אדיר ינקו)

בית חולים שיבא, צילום: איי אף פי בית חולים שיבא | צילום: איי אף פי בית חולים שיבא, צילום: איי אף פי

08:30 - בעלי האולמות מאיימים: נקיים אירועים משבוע הבא גם בלי אישור הממשלה

במכתב ששיגרה הבוקר התאחדות בעלי האולמות וגני האירועים לראש הממשלה הודיעה כי יפתחו את ענף האירועים ב-5 באוגוסט, עם או בלי אישור הממשלה ויקיימו אירועים בפארקים וברשויות המקומיות. המכתב נשלח על רקע ההצבעה הצפויה הבוקר בוועדת הכספים של הכנסת בנוגע למתווה פיצוי כלכלי שמתעלם לחלוטין ממצוקת ענף האירועים ויביא לקריסתו הסופית לאחר חמישה חודשים ללא פעילות.

במכתב עליו חתום היו"ר נועם לוי והמנכ"ל אבירם אלון נכתב כי זהו ניסיון אחרון למנוע את זריקתן של מאה אלף משפחות המתפרנסות מענף אל מתחת לקו העוני. "יש לנו שעות מועטות לפני שהממשלה והכנסת יחרצו את גורלנו ויחסלו את ענף השמחות של ישראל. אנחנו תלויים בידיך אדוני ראש הממשלה וזקוקים לעזרתך המיידית. לא נפקיר מאה אלף משפחות שאיבדו את פרנסתם, ולא נפקיר את הזוגות הצעירים, נעמוד בהתחייבות שלנו כפי שנכפה עלינו". (מאיה נחום שחל)

 

גן אירועים ריק, צילום: טל שחר גן אירועים ריק | צילום: טל שחר גן אירועים ריק, צילום: טל שחר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות