אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים תדון בקיצוץ מסגרות האשראי של לקוחות הבנקים צילומים: אלכס קולומויסקי

נחשף בכלכליסט

ועדת הכספים תדון בקיצוץ מסגרות האשראי של לקוחות הבנקים

הבוקר פורסם בכלכליסט כי דווקא בשיא המשבר, פועלים ולאומי צריכים לקצץ 50% מהמסגרות בכרטיסי האשראי ללקוחותיהם עד סוף השנה, זאת במסגרת רפורמת שטרום

05.08.2020, 22:24 | עירית אבישר וצבי זרחיה

ועדת הכספים תדון ביום שני הבא בנושא קיצוץ מסגרות האשראי ללקוחות הבנקים הגדולים. 

הבוקר פורסם בכלכליסט כי במסגרת חוק שטרום צריכים בנק הפועלים ובנק לאומי לקצץ 50% מהמסגרות בכרטיסי האשראי ללקוחותיהם עד סוף השנה. הבנקים כבר ביצעו חלק מהקיצוץ בשלוש השנים האחרונות, אולם לפי הערכות נותר להם לקצץ 10 מיליארד שקל נוספים (מתוך סך של 20 מיליארד שקל).

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

הרציונל בחוק היה לאלץ את משקי הבית לעבור להשתמש בכרטיסי אשראי חוץ בנקאיים, ובכך להפוך את השוק למבוזר יותר. השאלה עכשיו היא האם כעת, לאור משבר הקורונה והלחץ הכלכלי של משקי הבית, נכון להשלים צעד שכזה עד סוף השנה.

ח"כ עופר כסיף , צילום: יואב דודקביץ ח"כ עופר כסיף | צילום: יואב דודקביץ ח"כ עופר כסיף , צילום: יואב דודקביץ

גורמים בחברות כרטיסי האשראי מתנגדים להקלה בתנאי הקיצוץ של הבנקים, וטוענים כי ביכולתם לקלוט את הביקושים שיווצרו מהקיצוץ שיעשו הבנקים. אולם השאלה אם אכן ירצו לעשות זאת גם לכל משקי בית שנפגעו במשבר, ושהכנסתם ירדה באופן משמעותי.

לפי החוק בסמכות שר האוצר ישראל כץ לבקש שינוי בהיקף הקיצוץ במסגרות, תחת אישור ועדת הכלכלה. במשרד האוצר בוחנים את הסוגיה.

בעקבות הפרסום היום בכלכליסט פנה ח"כ עופר כסיף (הרשימה המשותפת) לכץ בבקשה שיתערב בנושא, ולבטל או לדחות את הקיצוץ עד שיסתיים "מצב חירום הקורונה". "כאשר נחקק החוק, איש לא צפה כי יישומו יקרה בעת משבר רב-מערכתי עמוק וקשה בו אנו נמצאים", כתב כסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות