אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הליכוד מאחד שורות: מיקי זוהר מבטל את הסנקציות שהטיל על ח"כים ממפלגתו צילום: ערוץ הכנסת

הליכוד מאחד שורות: מיקי זוהר מבטל את הסנקציות שהטיל על ח"כים ממפלגתו

לפני 12 ימים הטיל יו"ר הקואליציה סנקציות נגד חברי כנסת לאחר שנעדרו ממספר הצבעות, בהן האיסור על טיפולי המרה. הסנקציות מנעו מהם להגיש הצעות חוק חדשות עד לסוף כנס הקיץ של הכנסת. בעקבות הזעם שהתעורר בליכוד כולל קריאות להדחתו מהתפקיד, החליט היום זוהר לבטל את הסנקציות: ״זו עת לאחדות שורות בתנועה שלנו"

09.08.2020, 13:43 | צבי זרחיה

יו״ר הקואליציה ויו״ר סיעת הליכוד ח״כ מיקי זוהר החליט על ביטול הסנקציות שהוטלו על חברי סיעתו. 

קראו עוד בכלכליסט

לפני 12 ימים הטיל זוהר סנקציות משמעתיות כנגד חברי כנסת לאחר שנעדרו ממספר הצבעות, שהאיסור על טיפולי המרה היא הבולטת בהן. הסנקציות מנעו מהם להגיש הצעות חוק חדשות עד לסוף כנס הקיץ של הכנסת. כמו כן כללו הסנקציות גם תורנויות נוספות במליאה.  

מיקי זוהר. ״זו עת לאחדות שורות בתנועה שלנו", צילום: ערוץ הכנסת מיקי זוהר. ״זו עת לאחדות שורות בתנועה שלנו" | צילום: ערוץ הכנסת מיקי זוהר. ״זו עת לאחדות שורות בתנועה שלנו", צילום: ערוץ הכנסת

זוהר, שזוכה לגיבוי מלא מראש הממשלה בנימין נתניהו, גם רצה להדיח את ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו) מראשות ועדת הקורונה לאחר שקידמה בניגוד לעמדת הממשלה את פתיחתם של חדרי הכושר והמסעדות.

המהלכים הללו עוררו זעם גדול בליכוד וח"כ שלמה קרעי (ליכוד) שהיה בין הח"כים שעליהם הוטלו סנקציות, החתים 12 ח"כים מהסיעה שקראו להדחתו של זוהר ממשרת יו"ר הקואליציה. בסופו של דבר פעולת ההחתמה נעצרה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו טילפן אל קרעי. הליכוד גם ויתר על הכוונה להדיח את שאשא ביטון.

ח״כ זוהר שלח היום לחבריו בסיעה מכתבים אישיים בהם כתב: ״בשבוע החולף בחנתי את התנהלות הסיעה ולשמחתי ראיתי סיעה מתפקדת ועבודה יעילה״.

עוד הוסיף זוהר במכתבו כי ״התנהלות לא תקינה בעתיד עלולה להוביל אותנו לשבר נוסף ולכן אני פונה לכל אחד ואחת מכם בבקשה להמשיך להתנהל בצורה אחראית״.

מח״כ זוהר נמסר כי ״זו עת לאחדות שורות בתנועה שלנו. אני בטוח שחברי הכנסת והשרים מבינים את גודל האחריות ואת חשיבות המשמעת הסיעתית ומקווה שלא נצטרך להתמודד עם היעדרויות דומות בעתיד. אין לי ספק שרק בדרך משותפת נוכל להמשיך להביא הישגים רבים למען מדינת ישראל״. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות