אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על דורשת מאלי רוזנברג הבהרות לגבי הסדר הנוגע להונאת ביטוח בארה"ב צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק

אל על דורשת מאלי רוזנברג הבהרות לגבי הסדר הנוגע להונאת ביטוח בארה"ב

הדירקטוריון שיגר מכתב למשקיע שמעוניין לרכוש 45% ממניות אל על תמורת 75 מיליון דולר: "מבקשים לעיין בחומר הקשור להסדר עם ממשלת ארה"ב אחרי שזו טענה כי החברה של קני רוזנברג הגישה תביעות כוזבות לקבלת כספים מרשויות המדינה"

10.08.2020, 12:14 | נווית זומר
דירקטוריון אל על דורש הבהרות לגבי הונאת ביטוח, כביכול, של רשת הסיעוד של קני רוזנברג בניו יורק, אביו של אלי רוזנברג המשקיע שמעוניין לרכוש את 45% ממניות אל על תמורת 75 מיליון דולר. עד כה דחה הדירקטוריון את ההצעה.

קראו עוד בכלכליסט

בא כוחו של דירקטוריון אל על, עו"ד דורי קלגסבלד שלח היום (ב') מכתב לבא כוחו של אלי רוזנברג משרד עוה"ד שיבולת בהמשך לדרישתו של רוזנברג שדירקטוריון אל על יזמן אותו לדון בהצעת הרכישה שלו.

קני רוזנברג, מקור: Centers Health Care קני רוזנברג | מקור: Centers Health Care קני רוזנברג, מקור: Centers Health Care

במכתב נאמר: "לצערנו מרשך (אלי רוזנברג – נ"ז) לא עונה לשאלות שנשאל, כגון האם למעשה מייצג אלי רוזנברג בעסקה את אביו קני רוזנברג? לא הוגש לנו פירוט לגבי יכולותיו הכספיים ולא לשאלה האם הסכום שהופקד בנאמנות בחשבונך יחולט על ידי אל על אם רוזנברג יחליט שלא לבצע את העסקה. כמו כן בימים האחרונים הובא לידיעתנו קיומו של הסדר מחודש אוגוסט 2018 בין CPHL - חברה שבבעלות קני רוזנברג לבין ממשלת ארה"ב ומדינת ניו יורק. ממשלת ארה"ב טענה כי החברה הגישה וגרמה לצדדים שלישיים להגיש תביעות כוזבות לקבלת כספים מרשויות המדינה. במסגרת ההסדר, לצורך סילוק טענת תרמית שנטענה בו, CPHL הסכימה לשלם לממשלה ומדינת ניו יורק פיצוי בסך של 1.65 מיליון דולר לסילוק הטענות לפיהן רימתה את המדינה. מרשתי מבקשת לקבל לעיונה את כתבי הטענות, הקשורים להליך הנ"ל בהם מפורטות טענות ממשלת ארה"ב כנגדכם".

אלי רוזנברג , צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק אלי רוזנברג | צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק אלי רוזנברג , צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק

בהתייחסותו לבקשת אלי רוזנברג לדון עם הדירקטוריון על הצעתו משיב הדירקטוריון: "כדי להסיר צל של ספק כאילו בדירקטוריון מסרב לפגוש במרשך, הדירקטוריון הסכים לקיים פגישה, ומבקש כי מרשך רוזנברג יהיה נוכח אישית בפגישה, אותה תתאם עם מזכירתי."

לאחרונה פורסם מטעמו של אלי רוזנברג כי התקבל אור ירוק מרשות החברות לגבי מועמדותו לרכוש את אל על, אם כי בהמלצה שנתנה הרשות יש התניות כמו מסמכים שאלי רוזנברג צריך להציג לגבי אזרחותו או תושבותו כישראלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות