אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם בארקיע: תיקח הלוואה בערבות מדינה בגובה 130 מיליון שקל צילום: ארקיע

הסכם בארקיע: תיקח הלוואה בערבות מדינה בגובה 130 מיליון שקל

לפי ההסכם עם יו"ר ועד העובדים, האחים נקש שמחזיקים בחברה יזרימו 10 מיליון דולר לביטחונות. ההסתדרות תיתן הלוואה בגובה 1.5 מיליון דולר, רק במידה שהחברה תשוב לפעילות; אולם, ההסכם מותנה בחתימה על הסכם קיבוצי חדש לעובדים, מה שעלול להערים קשיים בדרך לחזרה לפעילות

11.08.2020, 10:26 | נווית זומר

צעד ראשון לקראת חזרה לפעילות בארקיע: לאחר חמישה חודשים של השבתה מוחלטת שהחלה בשל הקורונה, סיכם אתמול (ב') בלילה נציגם של האחים נקש ויו"ר דירקטוריון ארקיע, אבי חורמרו, עם  יו"ר ועד עובדי ארקיע עליזה בלאיש וההסתדרות, על הסכם להזרמת כספים לחברה וחזרה לפעילות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסכם שנחתם בין בעלי החברה האחים נקש, ההסתדרות ויו"ר העובדים, החברה תיטול את ההלוואה בערבות מדינה שאושרה לה מהבנקים בסך 130 מיליון שקל, ובנוסף האחים נקש יזרימו 10 מיליון דולר מצדם לטובת ביטחונות. ההסתדרות תתמוך מצדה גם היא בתהליך באמצעות הלוואה בגובה 1.5 מיליון דולר, שתועבר בכפוף לכך שהחברה אכן תחזור לפעילות.

אבי נקש ארקיע אבי נקש ארקיע אבי נקש ארקיע

למרות זאת, ההסכם על חזרה לפעילות יהיה תקף רק לאחר השלמת הסכם עבודה קיבוצי שיחתמו עליו 540 עובדי החברה, צעד שעלול לטמון בחובו קשיים. העובדים, שהם גם בעלי מניות בארקיע, מפגינים מזה שבוע מול ביתו של היו"ר מול משרדי החברה, במחאה על כך שהבעלים לא מפעילים את החברה.

יו"ר ועד העובדים בלאיש אמרה לכלכליסט: "מניסיוננו בעבר עלינו לציין כי ההסכם לא ייבחן בנייר עליו חתם אבי חורמרו בשם האחים נקש, אלא בשאלה האם הם יקיימו אותו ככתבו וכלשונו. כשנראה מטוס ארקיע באוויר - נאמין".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, מסר: "ההסכם הוא אבן דרך ראשונה לפתיחת ארקיע מחדש, ואני שמח שהצדדים הסכימו גם ברמה העסקית וגם ברמה האישית לפעול להנעת החברה. כל שנותר הוא להסדיר את זכויות העובדים ועל כך נשקוד במהלך הימים הקרובים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות