אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רקטה התפוצצה ליד בית בשדרות, צה"ל תקף ברצועה בתגובה

רקטה התפוצצה ליד בית בשדרות, צה"ל תקף ברצועה בתגובה

מעט לפני 1:00 בלילה נשמעה אזעקה בשדרות. צה"ל מסר שכיפת ברזל יירטה שני שיגורים שזוהו, המשטרה דיווחה על רקטה שהתפוצצה ליד בית בעיר. גבר נפצע קל מרסיסים. בתגובה לירי: צה"ל תקף מחסן רקטות של חמאס, ישראל הודיעה על סגירת מרחב הדיג ברצועה

16.08.2020, 07:23 | ynet

הסלמה בדרום: תושבי שדרות התעוררו בסביבות השעה 1 בלילה (יום א') לקול אזעקת צבע אדום, כשעה לאחר שחיל האוויר תקף ברצועת עזה בתגובה להפרחת בלוני התבערה ולהפעלתן לראשונה אחרי שנה של "יחידות ההטרדה הליליות". בצה"ל מסרו כי זוהו שני שיגורים וכי כיפת ברזל יירטה את שניהם, אולם המשטרה מסרה כי רקטה התפוצצה ליד בית בשדרות וגרמה לפציעתו של גבר בן 58 באורח קל ולנזק.

קראו עוד בכלכליסט

 שתי נשים נוספות נחבלו בדרכן אל המרחב המוגן בזמן האזעקה, ושתי נשים אחרות לקו בחרדה. חובשים ופרמדיקים של מד"א טיפלו בפצועים ובנפגעות החרדה, שלא נזקקו לפינוי.

ההרס בבית בשדרות, צילום: רועי עידן ההרס בבית בשדרות | צילום: רועי עידן ההרס בבית בשדרות, צילום: רועי עידן

בצה"ל מתחקרים את האירוע ובודקים אם מדובר בפגיעת רקטה שלא יורטה או שמא ברסיסי יירוט, אף שלפי גרסת המשטרה מדובר ברקטה.

בהמשך, תקף חיל האוויר ברצועה שוב. מדובר צה"ל נמסר כי מטוסי קרב תקפו מתחם צבאי לאחסון רקטות של חמאס בדרום רצועת עזה. בהודעה נאמר כי התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור הרקטות מהרצועה לעבר שטח ישראל.

לצד זאת, הודיעה ישראל על סגירת מרחב הדיג ברצועת עזה. שר הביטחון בני גנץ אישר את המלצת הרמטכ"ל, מתאם פעולות הממשלה בשטחים וגורמי הביטחון והורה על סגירת מרחב הדיג ברצועת עזה עד להודעה חדשה. בהודעת היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים נאמר כי ההחלטה באה בעקבות ירי הרקטות הלילה והמשך הפרחת בלוני התבערה מהרצועה.

 

 

הירי מעזה, צילום: רויטרס הירי מעזה | צילום: רויטרס הירי מעזה, צילום: רויטרס

 

אמש הגיעו כ-400 פלסטינים לאזור גבול רצועת עזה בסמוך למעבר קרני, השליכו מטעני חבלה ורימונים, הבעירו צמיגים והתקרבו לגדר המערכת. לוחמי צה"ל השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות, ללא ירי מדויק.

מדובר על עוד מדרגת הסלמה מדודה של חמאס במסגרת המתיחות ברצועה - האיום לשוב להפעלה לילית קבועה של "יחידות ההטרדה" שנהגו להבעיר צמיגים ולהשליך מטעני נפץ מול יישובים ישראלים שנמצאים בקרבת גבול הרצועה במטרה להרעיש ולהפחיד את תושבי היישובים סמוכי הגדר.

מעט לפני חצות תקפו מטוסי קרב וכלי טיס של חיל האוויר כמה יעדי טרור של חמאס ברצועה. במהלך התקיפה הותקפו מתחם צבאי ותשתיות תת קרקעיות של חמאס. בהודעת דובר צה"ל נאמר כי התקיפה בוצעה בתגובה להפרחות בלוני הנפץ ובלוני התבערה משטח רצועת עזה לשטח ישראל ולהפרות הסדר על הגדר.

הפגיעה בבית בשדרות הפגיעה בבית בשדרות הפגיעה בבית בשדרות

בחמאס הגיבו הבוקר כי "ישראל נושאת באחריות המלאה להשלכות ההסלמה המתרחשת ברצועת עזה", ורמזו כי ירי הרקטות הוא תגובה לפגיעה במתפרעים על הגדר: "הפגיעה המכוונת של ישראל במפגינים במזרח רצועת עזה ופציעתם באמצעות ירי חי הוא פשע שמתווסף לרשימה השחורה נגד העם הפלסטיני".

אתמול פרצו 30 שריפות כתוצאה מהפרחת בלוני תבערה, ונזק נגרם לגידולים חקלאיים במועצת אשכול.

בינתיים, המצרים מנסים להוריד את גובה הלהבות. משלחת של המודיעין המצרי צפויה להגיע במהלך השבוע לרצועה על רקע ההסלמה ולהיפגש עם בכירי חמאס, בהם יחיא סינואר וחליל אל-חיה.

מוקדם יותר אתמול איים חמאס כי "ישראל תישא בתוצאות" בעקבות תקיפת צה"ל. לטענת חמאס, ארבעה פלסטינים נפצעו מרסיסים במהלך התקיפות, בהם שתי ילדות.

"המשך התקיפות הישראליות על רצועת עזה והפגיעה באזרחים חפים מפשע ובהם נשים וילדים היא הסלמה מסוכנת וקו אדום. ההתנגדות לא תאפשר את המשך המצב הקיים", נמסר מטען הארגון. במקביל, פרסם חמאס תמונות של ההריסות בחופי חאן יונס לאחר התקיפה.

תגיות