אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"עד סוף החודש יהיה מתווה לכניסת תיירים ממדינות ירוקות" צילום: asia news

"עד סוף החודש יהיה מתווה לכניסת תיירים ממדינות ירוקות"

פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הודיע בוועדה לביקורת המדינה כי יציע כניסה של קבוצות קטנות של תיירים בקפסולות שניתן יהיה לעקוב אחרי מסלולן לאורך כל חופשתן בארץ. נציג המל"ל: "יש גם שיקולים מדיניים רגישים בפתיחת השמיים"

17.08.2020, 11:09 | נווית זומר

"עד סוף החודש יהיה מתווה כניסת תיירים בקפסולות נשלטות ממדינות ירוקות", כך אמר איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הבוקר בדיון בוועדה לענייני ביקורת המדינה. זאת בהמשך לשאלתו של יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל. פתאל אמר, כי תייר שבא ממדינה ירוקה מהווה פחות סיכון מישראלי שמסתובב בארץ ברחובות.

כזכור, עד כה מאז פרוץ משבר הקורונה, אסורה כניסת זרים לישראל. המשמעות היא אפס כניסות של תיירים זרים לישראל זאת לעומת 4.5 מיליון תיירים - מספר שיא שנכסנו לישראל בשנת 2019.

קראו עוד בכלכליסט

מחכים לתיירים, צילום: שאול גולן מחכים לתיירים | צילום: שאול גולן מחכים לתיירים, צילום: שאול גולן

המתווה שיציע גרוטו מדבר על כניסה של קבוצות קטנות בקפסולות שניתן יהיה לעקוב אחרי מסלולם לאורך כל חופשתם בארץ, כדי שבמקרה של הדבקה ניתן יהיה במהירות לקטוע את שרשרת ההדבקה. מדובר בשלב זה רק בתיירים ממדינות ירוקות שהוגדרו על ידי משרד הבריאות. לדברי פתאל, "הגשנו מתווה למשרדי התיירות והבריאות הכולל תנועת תיירים ממדינות ירוקות בישראל במבנה 'קפסולתי' שייתן רמת מענה וניהול לאיתור, בתוך שעות בודדות של שרשראות ההדבקה, כולל מענה לבידוד תיירים ופינויים מהארץ, כמו גם העברת המידע לכל הגורמים הישראלים שבאו במגע.

לדבריו, "המדיניות המוצעת על ידי לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל, מאפשרת תנועה מישראל ואליה בכפוף לכללים הממעיטים בסיכונים ומאפשרים פעילות כלכלית, תוך שמירה על מדיניות חוץ אחידה כלפי כל מדינות העולם וללא הכרזה כי מדינת ישראל אינה מקבלת את אזרחי המדינות שהן ידידותיה הטובות ביותר".

בנושא פתיחת השמיים לכניסת זרים אמר נציג המל"ל, "יש גם שיקולים מדיניים רגישים, ברגע שנפתח למדינות מסוימות, נצטרך לענות למה לא פותחים גם לאחרות כדוגמת ארה"ב שהיא אדומה אבל ידידה גדולה שלנו. גם כשפתחנו עכשיו את השמיים, יש עוד בעיות, לקחנו סיכונים לא מעטים, בשבועיים שלושה הקרובים נצטרך לבדוק מחדש את מדיניות פתיחת השמיים לאור השינוים בתחלואה בחו"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות