אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן ארבל תשקיע בדלק ישראל 450 מיליון שקל; תשובה יישאר בעל השליטה צילום: רון קדמי, עמית שעל

נחשף בכלכליסט

קרן ארבל תשקיע בדלק ישראל 450 מיליון שקל; תשובה יישאר בעל השליטה

דלק מאשרת הפרסום בכלכליסט - הקרן, שבשליטת אמיר הסל, תקבל בתמורה להשקעתה מניות בכורה בחברה או במבנה אחר שעליו יוחלט בין הצדדים; דלק ותשובה יישארו בעלי השליטה עם 80%; דלק ישראל תונפק בבורסה, אבל תנוהל בידי ארבל בחמש השנים שבהם תקבל 10% בשנה על ההשקעה מדיבידנדים שתחלק דלק ישראל; לארבל יהיה רוב בדירקטוריון במהלך התקופה

19.08.2020, 10:41 | גולן חזני
קבוצת דלק מאשרת את הפרסום הבוקר (ד') בכלכליסט ומודיעה על השקעה הונית מצד קרן ארבל של אמיר הסל בדלק ישראל. הקרן תשקיע 450 מיליון שקל, בתמורת מניות בכורה בחברה או במבנה אחר שעליו יוחלט בין הצדדים.

קראו עוד בכלכליסט

דלק ויצחק תשובה ימשיכו לשמור על השליטה בחברה וישארו עם 80% מהמניות של דלק ישראל בתום תקופת ההשקעה. דלק לא מודיעה לבורסה בפירוט את מיתווה ההשקעה של ארבל.

מימין: מנכ"ל דלק וולס ובעל השליטה בקבוצה תשובה, צילום: רון קדמי, עמית שעל מימין: מנכ"ל דלק וולס ובעל השליטה בקבוצה תשובה | צילום: רון קדמי, עמית שעל מימין: מנכ"ל דלק וולס ובעל השליטה בקבוצה תשובה, צילום: רון קדמי, עמית שעל

עם זאת, העיסקה שאמורה להיות מושלמת תוך 30 יום תאפשר לדלק לפרוע את יתרת החוב לבנקים בסך 300 מיליון שקל ואלה ישחררו את 40% המניות המשועבדות של דלק קידוחים לטובת מחזיקי האג"ח של קבוצת דלק להם חייבת החברה 6 מיליארד שקל.

הפעולות נעשות במסגרת מיתווה חיזוק הבטחונות עליו החליטה דלק עם המחזיקים משבע סדרות האג"ח. תשובה מצליח לשמר את השליטה בחברה שבה החל את דרכו העיסקית ומוותר על ההצעות מצד אלקו של האחים זלקינד יחד עם לאומי פםרטנקס, כמו גם של אבי לוי מחברת להב אל אר יחד עם רמי לוי, שביקשו לרכוש את השליטה.

דלק לא מפרטת כאמור את מיתווה העיסקה אבל מציינת שההשקעה תישא תשואה שנתית של 10% במשך חמש שנים שתשולם מתוך דיבידנדים שתחלק דלק ישראל. כלומר, קבוצת דלק מתחייבת לדיבידנדים של 45 מיליון שקל בשנה מדלק ישראל. סה"כ 225 מיליון שקל.

בתום חמש השנים דלק פטרוליום שמבצעת את העיסקה (חברה בת של קבוצת דלק), תוכל לבצע פדיון של ההשקעה, וארבל תקבל 20% ממניות דלק ישראל.

במהלך חמש שנים אלה תונפק דלק ישראל בבורסה, אבל סעיף משמעותי בהסכם קובע שזכויות הניהול בתקופה זו של החברה יועברו לקרן ארבל באמצעות מינוי רוב בדירקטוריון דלק ישראל.

מנכ"ל קב' דלק, עידן וולס: "אנו מסמנים אבן דרך חשובה נוספת כחלק מהאסטרטגיה של הקבוצה לחיזוק ההון והנזילות של הקבוצה, בהתאם להסכמות אליהן הגענו עם בעלי אגרות החוב והבנקים המלווים. ההישג הנוכחי מצטרף לשורה של פעולות מוצלחות שהשלמנו בתוך חודשים בודדים, בסביבה מאתגרת ביותר של משבר כלכלי בשווקים הגלובליים".

וולס הוסיף כי "העסקה עם קרן ארבל היא בבחינת WIN WIN לקבוצת דלק ולמשקיעיה, שכן מצד אחד ההשקעה תאפשר לקבוצת דלק להנות תוך פרק זמן קצר ביותר, מתזרים מזומנים משמעותי בהיקף של כ- 450 מיליון ש"ח, שעולה בקנה אחד עם המתווה שגיבשנו מול מחזיקי אגרות החוב והבנקים המובטחים. תזרים זה ישמש אותנו לפירעון מוקדם של התחייבויות הקבוצה לבנקים המובטחים, כנגד שחרור כל יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים ושעבוד 40% מהם לבעלי אגרות החוב, לצד שמירה על השליטה בדלק ישראל, ועל ההנהלה הקיימת, תוך אפשרות להנות מאפסייד עתידי משמעותי מהפעולות שהצדדים יקדמו להשבחת דלק ישראל, במהלך תקופת ההשקעה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות