אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסיון שלישי: אאורה תודיע על גיוס של 220 מיליון שקל צילום: ראובן קופיצ'ינסקי

ניסיון שלישי: אאורה תודיע על גיוס של 220 מיליון שקל

החברה בראשות יעקב אטרקצ'י מקימה קרן ריט כחברה־בת. לקרן נכסים בשווי 600 מיליון שקל, בעיקר דירות להתחדשות עירונית באזורי ביקוש

29.08.2020, 20:14 | גולן חזני

חברת אאורה תודיע מחר (א') על יציאה לגיוס של 220 מיליון שקל לנכסים בהיקף של 600 מיליון שקל לקרן ריט שהיא מקימה כחברה־בת. הנכסים שיועברו הם בעיקר דירות של התחדשות עירונית. זו תהיה קרן ריט נוספת בבורסה בתחום הדירות למגורים אחרי מגוריט וקרן הריט של אזורים.

קראו עוד בכלכליסט

ניסיון הגיוס הראשון בוצע ב־2018

אאורה, שבשליטת המנכ"ל יעקב אטרקצ'י (54.54%), הודיעה כבר באמצע 2018 על כוונתה להקים את קרן הריט, אבל המהלך לא צלח אז. הניסיון השני היה בתחילת ינואר השנה, כשהחברה הגישה תשקיף לרשות ני"ע באותו זמן שעשתה זאת חברת אזורים.

אבל בעוד אזורים הצליחה לגייס לקרן הריט בינואר, אאורה לא הספיקה ונתקעה כשהגיע משבר הקורונה והמהלך שוב נבלם. עתה, כאמור, יוצאת החברה לניסיון שלישי.

עם זאת, מדובר בסכום נמוך יותר מזה שאליו כיוונה החברה בינואר, ואשר עמד על 400 מיליון שקל לנכסים בהיקף ושווי של 800 מיליון שקל.

הנכסים כולם מצויים באזורי ביקוש כמו קריית אונו, רמת השרון, רמת גן וגבעתיים. אטרקצ'י ישמש כיו"ר הקרן, תפקיד שאותו ימלא ללא שכר, והדירקטוריון של הקרן ימנה חמישה חברים, שלושה מהם דח"צים.

יעקב אטרקצ יעקב אטרקצ'י | צילום: אוראל כהן יעקב אטרקצ

אאורה לא תתחרה בקרן הריט

אאורה התחייבה לא להתחרות בקרן בקרקעות שעליהן תתמודד בעתיד במכרזי רכישה. ההשקעות של הקרן ייעשו במינוף של 60%, ויעד התשואה שלה הוא 7% לשנה.

השקעה בקרן ריט מעניקה למשקיעים הטבות מס, כמו מס רכישה מופחת ופיזור גדול יחסית בנכסים. הקרן גובה דמי ניהול שוטפים.

לפני שבועיים הודיעה החברה שפועלת בתחום הנדל"ן למגורים כי השלימה את פרוייקט ח־300 בחולון, שכולל בניין בן 13 קומות ובו 50 דירות. החברה צופה השלמתם של שני פרויקטים נוספים בקרוב, "אונו וואלי" בקריית אונו שלב א', ויהוד־מונוסון "הגנים התלוים".

בחודשים האחרונים מכרה החברה שלוש קרקעות שהיו ברשותה תמורת כ־68 מיליון שקל: בצומת סביון, פרדס חנה ורחוב מלצ'ט בתל אביב.

בנוסף, ביצעה החברה בחודש יוני השנה הנפקת זכויות, שבה גייסה 19 מיליון שקל ועוד 24 מיליון באופציות עתידיות. ההנפקה בוצעה בהשתתפות אטרקצ'י.

מניית אאורה ירדה ב־45% מתחילת שנת 2020, אבל מתחילת חודש אוגוסט עלתה ב־25%. החברה נסחרת בשווי שוק של 311 מיליון שקל בבורסה בתל אביב.

תגיות