אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באפט ממשיך למכור מניות של וולס פארגו: צמצם האחזקה ל-3.3% צילום: בלומברג

באפט ממשיך למכור מניות של וולס פארגו: צמצם האחזקה ל-3.3%

ברקשייר האת'וויי הודיעה כי מכרה 100 מיליון מניות נוספות של הבנק הרביעי בגודלו בארה"ב; שווי האחזקה שלה עומד על 3.4 מיליארד דולר בלבד

05.09.2020, 09:27 | שירות כלכליסט
ברקשייר האת'וויי, חברת ההשקעות שבשליטת וורן באפט, דיווחה כי צמצמה את האחזקה שלה בבנק וולס פארגו ל-3.3%, זאת לאחר שכבר השקיעה בבנק 32 מיליארד דולר בבנק.

קראו עוד בכלכליסט

לפי מסמכים שהגישה החברה לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), היא מחזיקה כ-137.6 מיליון מניות בשווי 3.4 מיליארד דולר בבנק הרביעי בגודלו בארה"ב במונחים של נכסים, ירידה של כ-100 מיליון מניות מסוף יוני.

לפני כשלושה שבועות הודיעה ברקשייר כי מכרה מניות של כמה בנקים אמריקאיים ברבעון השני. בין השאר, החברה הפחיתה את אחזקותיה בוולס פארגו ל-237 מיליון מניות.

באפט החל להשקיע בוולס פארגו ב-1989, אך בחברה החלו בצמצום האחזקה מאז נקלע הבנק לשורה של שערוריות הנוגעות לטיפול בלקוחות, כולל פתיחת חשבונות מבלי ליידע את הלקוחות.

באפט, צילום: בלומברג באפט | צילום: בלומברג באפט, צילום: בלומברג

במקביל, ביום רביעי הורידה סוכנות דירוג האשראי מודי'ס את דירוג הבנק ל"שלילי" מ"יציב", על רקרע הקצב האיטי מהמצופה של הבנק בהתאוששות מהשערוריות ופתירת הבעיות מול הממשל.

בברקשייר מחזיקים גם במניות של בנקים נוספים, ביניהם בנק אוף אמריקה שהפך לאחזקת המניות הגדולה ביותר של החברה אחרי אפל. חברות נוספות שבבעלות בקשייר כוללות את חבת הרכבות BNSF וחברת ביטוחי המכוניות גייקו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות