אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק: מסעדות סגורות יוכלו לפעול החל ב-30 בספטמבר צילום: marketplace.org

דיווח שוטף

ניו יורק: מסעדות סגורות יוכלו לפעול החל ב-30 בספטמבר

אסטרזנקה עצרה את הניסוי בחיסון לקורונה בשל "חולי בלתי מוסבר"; פאוצ'י: עצירת הניסוי "אינה בלתי שגרתית"; ארגון הבריאות העולמי: "למרות שאנחנו רוצים לפתח את החיסון במהירות - אסור לנו לעגל פינות ולהתפשר"; ג'ונסון הציג ההגבלות החדשות בבריטניה: "להמעיט במפגשים חברתיים"

09.09.2020, 20:36 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

20:15 - ניו יורק: מסעדות סגורות יוכלו לפעול החל ב-30 בספטמבר

מושל ניו יורק אנדרו קומאו הודיע היום כי האיסור על אכילה במסעדות סגורות במדינת ניו יורק יבוטל ב-30 בספטמבר. מדובר ברוח גבית להתאוששות הכלכלית של העיר.

המסעדות יוכלו לפעול בתפוסה של 25%.  

ההכרזה באה חודשיים לאחר שהמושל וראש העיר, ביל דה בלאזיו, עצרו את המהלך לפתיחת המסעדות, מחשש להתפרצות מחודשת של קורונה - שהרגה מעל 30 אלף מתושבי ניו יורק.

שיעור הבדיקות החיוביות במדינה נותר מתחת ל-1% זה כמה שבועות - דבר שמאפשר ביטול הגבלות.

מסעדה סגורה בניו יורק, צילום: marketplace.org מסעדה סגורה בניו יורק | צילום: marketplace.org מסעדה סגורה בניו יורק, צילום: marketplace.org

19:45 - ג'ונסון הציג ההגבלות: "להמעיט במפגשים חברתיים"

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אישר הערב במסיבת עיתונאים את המגבלות החדשות – בראשן איסור על התקהלות של יותר מ-6 אנשים. ג'ונסון קרא לתושבים לשתף פעולה ולהפחית עד כמה שניתן על במפגשים חברתיים.

ג'ונסון ציין ש"המגבלות החדשות נוסחו באופן שיפשט את הכללים ויחזק אותם". מדובר בצעדים החריפים ביותר שהוציאה הממשלה מאז החלה בריטניה להקל במגבלות, לקראת תחילת הקיץ.

"האיסור ייקבע בחוק והוא ייאכף על ידי המשטרה – כל אדם שיפר את החוק מסתכן בקנס, ואף במאסר", אמר ג'ונסון.

 

בוריס ג בוריס ג'ונסון | צילום: רויטרס בוריס ג

17:00 - פאוצ'י: עצירת הניסוי בחיסון של אסטרהזנקה "אינה בלתי שגרתית"

ד"ר אנתוני פאוצ'י, היועץ הבכיר של הבית הלבן למלחמה בקורונה, אמר כי עצירת הניסוי בחיסון של אסטרהזנקה "לא בלתי שגרתית".

לדבריו, "מדובר באחד ממעצורי הבטיחות שיש בניסויים כאלה. חבל שזה קרה, אמר פאוצ'י בראיון ל-CBS. "אני מקווה שהמדענים יצליחו להתקדם בניסוי, אבל אי אפשר לדעת".

בארגון הבריאות העולמי אמרו היום כי בטיחות החיסון לקורונה צריכה לעמוד מעל לכל דבר אחד. "למרות שאנחנו רוצים לפתח את החיסון במהירות - אסור לנו לעגל פינות ולהתפשר", אמרו שם. 

13:57 - ארגנטינה: שיא יומי חדש - 12,027 חולי קורונה אומתו אתמול

מספר שיא של נדבקים חדשים אתמול בארגנטינה: 12,027. בסך הכל יש מעל חצי מיליון חולים מאומתים במדינה מאז החלה המגיפה. מרבית המקרים החדשים דווחו בבואנוס איירס והסביבה.

ארגנטינה הייתה אחת המדינות הראשונות שהטילה סגר מחמיר כבר בתחילת ההתפרצות, ולכן בתחילה קצב ההדבקות נחשב היה איטי יחסית. אך לאחר שההגבלות הוסרו במטרה להתניע מחדש את הכלכלה, שיעור ההדבקה זינק וכעת ארגנטינה מדורגת בין 10 המדינות עם מספר הנדבקים הגבוה ביותר בעולם.

בואנוס איירס, צילום: גטי אימג בואנוס איירס | צילום: גטי אימג'ס בואנוס איירס, צילום: גטי אימג

13:55 - הודו: בתי הספר ייפתחו באופן חלקי

 

הודו הכריזה על פתיחה חלקית של בתי הספר החל מה-21 בספטמבר. הלימודים יתחדשו בשלב הזה רק לתלמידי כיתות ט' עד יב', אך בממשלה הדגישו כי ההחלטה הסופית לגבי שליחת הילדים למסגרות תלויה בהורים, שידרשו גם לספק אישור בכתב. ההחלטה התקבלה על אף העלייה במספר הנדבקים במדינה, שמדורגת שנייה בעולם.בהודו דווח עד כה על מעל 4.3 מיליון נדבקים וקרוב ך-74 אלף מתים מקורונה.

 

 

8:00 - אנגליה: תיאסר התקהלות של יותר משישה אנשים

הממשלה בבריטניה הגבילה התקהלויות לעד שישה אנשים החל מיום שני הקרוב, זאת על רקע העלייה החדה במספר הנדבקים בימים האחרונים. על פי הודעת הממשלה, המגבלה החדשה אוסרת על התקהלויות חברתיות גדולות בחוץ או בפנים, אם כי יהיו כמה יוצאים מהכלל לחוק החדש, כך למשל הוא לא יחול על בתי ספר, מקומות עבודה, חתונות העומדות בתקני הקורונה ואירועי ספורט.

בוריס ג בוריס ג'ונסון ליד נוטינגהאם | צילום: איי פי בוריס ג

ראש הממשלה בוריס ג'ונסון עתיד למסור פרטים נוספים לגבי ההגבלות במסיבת עיתונאים שיקיים בהמשך היום (ד'). "עלינו לפעול כעת כדי לעצור את התפשטות הנגיף", אמר בהודעה מוקדמת. "לכן אנחנו מפשטים ומחזקים את החוקים לגבי מגע חברתי, הופכים אותם קלים יותר להבנה ולאכיפה". עוד הוסיף כי חשוב ביותר שאנשים יצייתו לחוקים "ויזכרו את כללי היסוד של שטיפת ידיים, עטיית מסיכה, שמירה על מרחק והיצוע בדיקה במקרה שיש סימפטומים".

אנשים שייתפסו מפרים את ההגבלה יעמדו בפני קנס של 100 פאונד כשהקנס המקסימאלי עומד על 3,200 פאונד. הכללים החדשים חלים על כל האנשים באנגליה ובכל הגילים, וכן להתקהלויות בחוץ, בחללים ציבוריים ובבתים פרטיים ובפאבים ובמסעדות. פירוש הדבר כי מסעדות יוכלו לשרת יותר משישה אנשים אך הקבוצות השונות יצטרכו להיות מופרדות אחת מהשנייה.

החלטת הממשלה התקבלה לאחר שמאז יום ראשון דווח על 8,396 נדבקים חדשים בקורונה, כשביום שלישי לבדו דווח על 2,460 מקרים חדשים. היועץ הרפואי הבכיר לממשלה פרופסור כריס וויטי ציין כי שיעורי הנדבקים בעלייה, בעיקר בקרב צעירים בגילי 17-29, ולפיכך הזהיר כי אם אנשים יפסיקו לשמור על הנחיות הריחוק החברתי "הקורונה תשוב".

7:30 - ברזיל: 504 מתו מקורונה ביממה האחרונה, אובחנו עוד 14,279 נדבקים

בברזיל אובחנו ביממה האחרונה עוד 14,279 נדבקים בנגיף הקורונה, ו-504 חולים נוספים מתו ממנו. כך מסר משרד הבריאות במדינה. יום קודם לכן אובחנו 17,330 נדבקים ומתו 516 חולים. מפרוץ המגפה אובחנו בברזיל יותר מ-4.1 מיליון נדבקים, ומניין המתים בה עומד על 127,464.

07:00 - אסטרזנקה עצרה את הניסוי בחיסון לקורונה בשל "חולי בלתי מוסבר"

 

חדשות מדאיגות מאסטרזנקה, שמודיעה על השהיית הניסוי הקליני בחיסון שלה לקורונה, בשל aheukh בטיחות. החברה ציינה כי מדובר בעצירה "שגרתית" שנובעת מ"חולי בלתי מוסבר".

ענקית הפארמה הבריטית המפתחת את החיסון בשיתוף צוות של אוניברסיטת אוקספורד נמצאת בשלב השלישי המתקדם והאחרון בניסוי לפני החלטה על אישורו, שבו משתתפים 30 אלף איש.

תגיות