אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלדד פרי יסכים למינוי נאמן, הלווים יזרימו עוד כסף לקופה

בלעדי לכלכליסט

אלדד פרי יסכים למינוי נאמן, הלווים יזרימו עוד כסף לקופה

מתגבשת הסכמה בין פרי, חברת גמי וחיים והכנ"ר להכנסת קבוצת אלדד פרי להליך הבראה. גמי וחיים הגישה השבוע בקשה למינוי נאמן לאלדד פרי בטענה שנודע לה על מצבה הכלכלי הקשה של הקבוצה רק לאחר שהלוותה לה 218 מיליון שקל

10.09.2020, 06:58 | ליטל דוברוביצקי

אלדד פרי, הבעלים של קבוצת הנדל"ן אלדד פרי, יסכים להליך הבראה לקבוצה לצורך המשך פעילותה ומינוי נאמן לקבוצה, במסגרת הקפאת הליכים, כך נודע ל"כלכליסט". קבוצת אלדד פרי צפויה להודיע לבית המשפט באמצעות עורכי הדין ד"ר שלמה נס ושי גליקמן ממשרד דורון טיקוצקי קנטור גוטמן נס ועמית גרוס ושות', כי מתגבשת הסכמה בין הקבוצה, כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) שאמון על הליכי חדלות פירעון מטעם המדינה, וחברת גמי וחיים שהגישה השבוע באמצעות עורכי הדין רונן נאוי ויריב שי ישינובסקי, בקשה למינוי נאמן זמני בטענה כי לקבוצת אלדד פרי יש חוב של 218 מיליון שקל כלפיה.

קראו עוד בכלכליסט

אלדד פרי. הסכים להקפאת הליכים ל־90 יום אלדד פרי. הסכים להקפאת הליכים ל־90 יום אלדד פרי. הסכים להקפאת הליכים ל־90 יום

לפי ההבנה המתגבשת, קבוצת אלדד פרי לא תגיב לבקשה שהוגשה למינוי נאמן למרות הטענות כנגדה, ועל מנת לאפשר לה לחזור לפעילות תקינה ולצאת להליך הבראה, היא תסכים להקפאת הליכים ומינוי נאמן בעל אוריינטציה של הבראה בנדל"ן, שיעבוד עם הנהלת החברה. גורם המקורב לתיק, אמר ל"כלכליסט" כי "לא יחזור פה מקרה ענבל אור. המטרה היא לא ללכת למריבות מיותרות עכשיו לטובת כולם, ולכן פרי הסכים ללכת למהלך ולגנוז את טענותיו". כעת יציע הכנ"ר שמות של מועמדים למינוי נאמן, והנושא יובא להחלטת בית המשפט. 

עו"ד שלמה נס. יודיע על הסכמה בין פרי, הכנ"ר ו"גמי וחיים", צילום: אוראל כהן עו"ד שלמה נס. יודיע על הסכמה בין פרי, הכנ"ר ו"גמי וחיים" | צילום: אוראל כהן עו"ד שלמה נס. יודיע על הסכמה בין פרי, הכנ"ר ו"גמי וחיים", צילום: אוראל כהן

נראה שהיום יהיה יום גורלי מבחינת קבוצת אלדד פרי. בית המשפט המחוזי מרכז צפוי לדון בבקשה של חברת גמי וחיים הטוענת כי היא נושה של קבוצת אלדד פרי. כפי שנחשף ב"כלכליסט", גמי וחיים ביקשה מבית המשפט להוציא צו לפתיחת הליכים לקבוצה ומינוי נאמן זמני שיבחן את מצבה של כלל הקבוצה ואת האפשרות לשיקומה. במסגרת הבקשה טענה גמי וחיים כי הלוותה בשנה האחרונה לקבוצת אלדד פרי "על סמך מצגי שווא", יותר מ־218 מיליון שקל, וכי לטענתה לקבוצה חובות של כ־300 מיליון שקל נוספים לנושים אחרים.

כעת נראה שפרי יסכים להקפאת הליכים ל־90 יום ואילו חברת גמי וחיים הסכימה להעמיד מימון ראשוני בסך שלושה מיליון שקל לטובת הפעלת החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות