אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעותיו של מיקי זוהר נדחו - והליכוד העולמי התפצל ל-2 סיעות צילום: עומר מסינגר

בלעדי לכלכליסט

תביעותיו של מיקי זוהר נדחו - והליכוד העולמי התפצל ל-2 סיעות

ח"כ מיקי זוהר הודיע על הפיצול לאחר שנדחתה דרישתו לדחות את בחירת יו"ר הליכוד העולמי, ולאפשר לו להתמודד. יעקב חגואל נבחר הערב לתפקיד

15.09.2020, 19:37 | צבי זרחיה

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) הודיע היום (ג') אחר הצהריים על פיצול בסיעת הליכוד העולמית. כתוצאה מכך, עומד זוהר בראש סיעת ליכוד במוסדות הלאומיים, לה 62 צירים בקונגרס הציוני; ליעקב חגואל, שנבחר לתפקיד יו"ר הליכוד העולמי, 53 צירים בקונגרס הציוני העולמי שיערך ב-20 באוקטובר 2020. גורמים בליכוד מעריכים שזוהר יצליח בקרוב להגדיל את התמיכה בו ל-70 צירים מבין 115 צירי הליכוד בקונגרס הציוני.

קראו עוד בכלכליסט

מיקי זוהר, צילום: עומר מסינגר מיקי זוהר | צילום: עומר מסינגר מיקי זוהר, צילום: עומר מסינגר

אתמול (ב') חשף כלכליסט כי אם לא תושג הסכמה צפוי להתרחש פיצול בסיעת הליכוד העולמי. הפיצול התאפשר בין היתר לאחר שאיתן כהן, יו"ר סיעת איתן כהן במוסדות הלאומיים, הודיע על תמיכתו בזוהר. איתן כהן שימש בעבר כיועצו של אריאל שרון, ועד לפני מספר שנים שימש כיועצה של השרה מירי רגב במשרד התרבות. הוא גם בעל העיתון "הכל פוליטיקה", המופץ לחברי ליכוד. כהן אמר לכלכליסט כי תמיכתו בזוהר "נועדה לחזק את רה"מ נתניהו והליכוד, וכמו כן להביא למצב שבו חברי ליכוד ישולבו בתפקידים משמעותיים במוסדות הציוניים, מה שלא קורה היום. נבחרתי כדי לייצג את הליכוד והאנשים בליכוד". כזכור, נתניהו תמך בזוהר לתפקיד יו"ר הליכוד העולמי. 

הודעתו של זוהר באה לאחר שלא התקבלה תביעתו לדחות את כינוסה היום של ועידת הליכוד העולמי לבחור יושב ראש. זוהר דרש לדחות את מועד כינוסה של ועידת הליכוד העולמית, ואף דרש לאפשר לו להתמודד על ראשות הליכוד העולמי. לאחר שדרישתו נדחתה, חגואל - המשמש כיום כיו"ר הליכוד העולמי - נשאר המועמד היחיד לתפקיד, והערב נבחר מחדש.

חגואל מסר בתגובה: "אני מודה על הבעת האמון החד משמעית בי. אנחנו נוביל את משלחת הליכוד העולמי לקונגרס הציוני העולמי להישגים".

עד לפרסום הידיעה לא ניתן היה להשיג את תגובתו של זוהר.

זוהר מחד, וחגואל מאידך, צפויים לפעול להקמת קואליציה במוסדות הלאומיים. היום נמשכו המגעים בין כחול לבן לבין מפלגת העבודה כדי להקים קואליציה, שבה ישתתפו לפי אחת ההצעות גם חברי הליכוד העולמי התומכים בחגואל, והפועל המזרחי בראשות אברהם דובדבני.

לפי הצעה שניסה להוביל זוהר, הוא עצמו יהיה יו"ר הליכוד העולמי, חגואל ישמש כיו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, וח"כ חיים כץ (ליכוד) כיו"ר קק"ל, לאחר שיתפטר מהכנסת. זוהר הציע לדובדבני את משרת יו"ר החטיבה להתיישבות או יו"ר קרן היסוד, וכן הציע להקים ארבעה מחלקות חדשות בהסתדרות הציונית.

בכחול לבן מנסים להקים קואליציה בראשות המפלגה, בה תהיינה חברות בשלב הראשון סיעות העבודה, יש עתיד, מרצ, הקונסרבטיביים והרפורמים, וכן הליכוד תחת חגואל והפועל המזרחי. הנוהג במוסדות הציוניים הוא להקים קואליציה מקיר לקיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות