אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיל הים מאשר לראשונה: קנינו טיל תקיפה חדש מהתעשייה האווירית צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

חיל הים מאשר לראשונה: קנינו טיל תקיפה חדש מהתעשייה האווירית

אחרי שגבריאל-5 נמכר כבר לפינלנד, ואפילו נתניהו הצטלם איתו בביקור במפעל, הודיע צה"ל כי סיים סדרת ניסויים בטיל, אבל עדיין מסרב לחשוף את תמונתו ופרטיו, שפורסמו כבר בידי הפינים

25.09.2020, 13:47 | אודי עציון

חיל הים ומשרד הביטחון הודיעו היום כי ביצעו בהצלחה ניסוי במערכת טילי ים-ים אשר פותחה בתעשייה האווירית לישראל.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה נאמר כי "מערכת הטילים החדשה בעלת יכולות תקיפה מדויקות יותר, מסוגלות להגיע לטווחים רחוקים יותר, בעלת גמישות תקיפה משופרת ובעלת יכולת התמודדות טובה יותר כנגד איומים מתקדמים. זרוע הים ומפא״ת קיימו סדרת ניסויים מתוכננת מראש על מנת לבחון את כשירותה של המערכת החדשה, שתשמור על עליונות זרוע הים".  

בנימין נתניהו עם טיל גבריאל 5 של התעשייה האווירית, צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון בנימין נתניהו עם טיל גבריאל 5 של התעשייה האווירית | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון בנימין נתניהו עם טיל גבריאל 5 של התעשייה האווירית, צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

בעקבות הניסויים ייכנס הטיל לשירות מבצעי בספינות הטילים הקיימות מדגם ״סער 5״ ובספינות הטילים החדשות מדגם ״סער 6״ שנבנות כעת בגרמניה ועתידות להיקלט בשייטת ספינות הטילים בחודשים הקרובים. במסגרת הניסויים שהסתיימו בהצלחה, שוגר טיל אל עבר ספינת מטרה המדמה אויב.

ההודעה לא נוקבת בשמו של הטיל, לא חושפת פרטים אודותיו, ואפילו בסרטון שהפיץ צה"ל נראה רק חרטומו של הטיל. אבל בשנה שעברה דיווח חיל הים הפיני כי רכש מהחברה טיל כזה, מדגם גבריאל-5. הפינים פרסמו תמונה ראשונה של הטיל, ומפרט וטכני שלו, לפיו הוא מונחה מכ"ם, בנוי להתמודד עם שיבושי לוחמה אלקטרונית ומסוגל לטוס במהירות תת קולית למרחק של 200 ק"מ. הפינים הזמינו בינתיים טילים בשווי 190 מיליון דולר.

כלכליסט חשף כי התעשייה האווירית ו-ST Engineeing מסינגפור הקימו במדינת האי חברה משותפת, שתעסוק ככל הנראה בשיווק ומכירת הטיל ללקוחות באסיה. לפי הודעת החברות, החברה המשותפת תנצל את היכולות הטכנולוגיות המתקדמות של שתי חברות האם שלה, חטיבת המערכות והטילים של התעשייה האווירית וחברת ההנדסה הסינגפורית, כדי לשווק מערכות טילים ימיות, כולל הדור הבא של טילים נגד ספינות, שקיבל את הכינוי "בלו ספיר G5".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות