אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו בחר צד: הורה לכל נציגי הליכוד העולמי לחבור לסיעה בראשות ח"כ מיקי זוהר צילום: שלו שלום

נתניהו בחר צד: הורה לכל נציגי הליכוד העולמי לחבור לסיעה בראשות ח"כ מיקי זוהר

ראש הממשלה: "בטוח שזוהר יוביל את פעילות הליכוד בקונגרס הציוני בצורה מיטבית"; יו"ר הליכוד העולמי יעקב חגואל: "זוהר ממשיך בניסיונות פילוג נואשים ומביכים"

02.10.2020, 18:13 | צבי זרחיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר היום מכתב אל כל צירי הליכוד בקונגרס הציוני העולמי וקרא להם לחבור לסיעת הליכוד במוסדות הלאומיים בראשותו של יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר (ליכוד). בכך, למעשה, נתניהו מתעלם מיו"ר הליכוד העולמי יעקב חגואל.

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו כתב לצירי הקונגרס כי "אני מבקש לקרוא לכל צירי הליכוד ולחברינו בקונגרס הציוני לחבור לסיעת הליכוד בראשותו של יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד בכנסת ח"כ מיקי זוהר , האיש שאותו מיניתי להוביל את פעילות הליכוד בקונגרס הציוני. אני בטוח שהוא יעשה זאת בצורה המיטבית. תפקודם היעיל של המוסדות הלאומיים מחייב שיתוף פעולה מלא עם ממשלת ישראל. בכוונתי לפעול ברוח אחדות זו לאיחוד כל הכוחות לשם חיזוק המוסדות הלאומים".

זוהר הגיב למכתבו של נתניהו ואמר ל"כלכליסט" כי "אני מבקש להודות שוב לרה"מ על התמיכה המדהימה שלו בדרכינו המשותפת לאורך השנים. אמשיך לפעול בשם הליכוד על מנת להביא הישגים רבים למוסדות הלאומיים למען העם היהודי בארץ ובתפוצות".

במקביל, הודיע היום היועץ המשפטי של הליכוד, עו"ד אבי הלוי, במכתב להסתדרות הציונית העולמית,  כי "בקשה של סניפים ממדינות שונות לשייך את חבריהם לסיעת הליכוד בהסתדרות הציונית העולמית טעונה את אישורם של זוהר או סיסו (ממלא מקומו, צ"ז)".

המשמעות היא שצירים כיום של הליכוד העולמי המבקשים לפעול תחת הליכוד יצטרכו לפנות אל זוהר ולא אל חגואל.

זוהר ונתניהו, צילום: שלו שלום זוהר ונתניהו | צילום: שלו שלום זוהר ונתניהו, צילום: שלו שלום

נתניהו פעל באחרונה למינויו של זוהר כיו"ר הליכוד העולמי. בסופו של דבר בבחירות שנערכו לפני כמה שבועות זכה חגואל. זוהר יצא נגד הליך הבחירה החפוז, ונגד העובדה שלא ניתן להתמודד על התפקיד.

לליכוד כיום 115 צירים בקונגרס העולמי מהם 72 תומכים בזוהר.

הקונגרס העולמי הציוני יכונס ב-20 באקוטובר 2020 בזום לצורך בחירת בעלי התפקידים המרכזיים, בהם יו"ר הההסתדרות הציונית, יו"ר קק"ל ויו"ר קרן היסוד. חגואל איים באחרונה להדיח את זוהר מהליכוד העולמי לאחר שהקים סיעה בראשותו במוסדות הציוניים. 

חגואל מסר בתגובה: "ח"כ מיקי זוהר ממשיך בניסיונות פילוג נואשים ומביכים ומוביל, בעקיפין ובמישרין, מהלך חתירה תחת מוסדותיה הדמוקרטיים של תנועת הליכוד. מוטב שח"כ זוהר יפנים כי הוא הפסיד בבחירות הדמוקרטיות לראשות הליכוד העולמי ויקבל את דין התנועה. תנועת הליכוד התגברה בעבר על ניסיונות פגיעה בה ובמוסדותיה הדמוקרטיים וגם על ניסיון הביזוי הזה היא תגבר. כדאי שח"כ זוהר יפנים גם את זאת - ולא, הוא עתיד למצוא את עצמו מחוץ לתנועה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות