אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד נבות תל צור מודה: "טעיתי במעורבות מול שולה זקן בהולילנד" צילום: אוהד צויגנברג

עו"ד נבות תל צור מודה: "טעיתי במעורבות מול שולה זקן בהולילנד"

עו"ד תל צור שכנע את שולה זקן לא לחתום על עסקת טיעון במשפט הולילנד שבו הואשם רוה"מ לשעבר אולמרט בשוחד • בראיון ראשון לתוכנית המקור הוא אומר: "שולה ביקשה ממני טובה. טעיתי בשיקול הדעת, היום לא הייתי הולך לפגישה כזו"

07.10.2020, 08:18 | שירות כלכליסט

עוה"ד נבות תל צור מודה כי עשה טעות כשפעל להניא את שולה זקן, מנהלת לשכתו לשעבר של ראש הממשלה אהוד אולמרט, מחתימה על עסקת טיעון במשפט הולילנד: "טעיתי בשיקול הדעת, היום לא הייתי הולך לפגישה כזו״, אמר תל צור בראיון שישודר הערב בתוכנית המקור ברשת 13.

קראו עוד בכלכליסט

תל צור מתייחס לפגישה שבה נועד עם זקן לאחר שהוצעה לה עסקת טיעון במשפט שבו הואשם אולמרט בקבלת שוחד, והמליץ לה לא לחתום מתוך כוונה לסייע לאולמרט, עימו היה מצוי בקשרי חברות. המלצה זו הגיעה למרות העובדה שבין אולמרט לבין זקן התקיימו באותה עת ניגודי עניין. אולמרט הורשע בלקיחת שוחד בפרשת הולילנד בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ונידון לשש שנות מאסר בפועל. לאחר מכן זוכה מעבירת שוחד זו בערעור שהגיש לבית המשפט העליון.

שולה זקן, צילום: עמית שעל שולה זקן | צילום: עמית שעל שולה זקן, צילום: עמית שעל

בראיון אומר תל צור בהתייחסות ראשונה לאירועים שגרמו להשעייתו מעיסוק בעריכת דין בעקבות הרשעה משמעתית בהתנהגות בלתי הולמת: "בשלב מסוים נודע לנו שהציעו לה הסדר טיעון. היא התלבטה מאוד. היא הייתה ביחסים טובים עם אולמרט והיא לא רצתה לפגוע בו... שולה ביקשה ממני טובה. אולמרט אמר לי 'שב איתה, אני מבקש'. הבקשה הייתה שלה... ופה יכול להיות שזו טעות שלי בשיקול הדעת, כי אני מקורב מאד לאולמרט למרות שאני לא מייצג אותו בתיק (הולילנד)... הסכמתי להיפגש איתה. השאלה המרכזית שלה אליי הייתה האם זה פוגע באהוד? אין בזה שום דבר פסול".

תל צור נועד עם זקן בבית אמה בירושלים, שם אמר לה, כפי שתועד בהקלטה שנחשפה בעבר: "לאהוד זה מזיק". כששאלה זקן: "מה זה מזיק לו?", ענה תל צור: "זה מזיק לו שאישה כל כך קרובה לו קיבלה שוחד ועוד 'לעבורם'". זקן ניסתה להקשות ושאלה: "היא קיבלה ולא אני", ואילו תל צור השיב: "הוא יכול להגיד, אבל זה אבסורד, נו, לא יאמינו. זה כבר פסיכולוגית, רוזן (השופט במשפט הולילנד) אומר - העד הזה לא פנטזיונר, היה שוחד בהולילנד. נתן שוחד".

בראיון למקור התייחס תל צור לפגישה שאיימה להחריב את קריירת עריכת הדין שלו, ואומר: "הם גם לא הבינו את זה בחקירות. 'מה אתה נוסע אליה במוצ"ש לירושלים, למלחה לבית של האמא לשבת איתה והיא גם לא משלמת לך על זה'. אמרתי 'לא הכל בחיים זה כסף'. זו אשה במצוקה. אז אמרתי לה אני כסנגור לא חותם על הסדר טיעון עם אקדח על הרקה, את יכולה לחתום על ההסדר הזה גם עוד חודש בתנאים יותר טובים".  

 

עו"ד נבות תל צור , צילום: אוהד צויגנברג עו"ד נבות תל צור | צילום: אוהד צויגנברג עו"ד נבות תל צור , צילום: אוהד צויגנברג

תל צור מתעקש כי הוא שמח שזקן הקליטה את הפגישה עימו, משום שלדבריו זו הייתה ההגנה שלו: "אני אמרתי לה, 'הוא (אולמרט) צריך לעזור לך, אבל את תפרידי בין הדברים אין ביניהם קשר'. והכל מתועד". בשיחת הטלפון נוספת ביניהם (שהוקלטה גם כן) אחרי הפגישה, הבטיח תל צור לזקן, בשמו של אולמרט, להכפיל את התמיכה הכספית בזקן ולממן לה עורכי דין במקום אלו שהשיגו את הסדר הטיעון.

בעקבות חשיפת ההקלטות, הורשע תל צור בנובמבר 2017 על־פי הודאתו, בדין משמעתי בביצוע עבירה של התנהגות שאינה הולמת את מקצוע עריכת הדין, בשל התנהלותו מול זקן, והושעה מהעיסוק בעריכת דין למשך שנה.

בתום תקופת ההשעייה בת השנה, חזר תל צור לעיסוק בעריכת דין: בנובמבר 2018 הצטרף לצוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו והחל להוביל את הצוות. הוא פרש במאי 2019, לאחר שנושא שכר הטרחה לא הוסדר. בינואר השנה פרש תל צור ממשרדו של עו"ד רם כספי לאחר שכיהן בו 20 שנה כראש מחלקת הצווארון הלבן, והקים משרד בוטיק שמתמקד בליטיגציה מסחרית ועבירות צווארון לבן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות