אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטיפול המשמעתי בהפרת הנחיות קורונה של ראש השב"כ נמצא בידי משרד רה"מ צילום: אוהד צויגנברג, אלעד גרשגורן

הטיפול המשמעתי בהפרת הנחיות קורונה של ראש השב"כ נמצא בידי משרד רה"מ

כך עולה מעמדת נציבות שירות המדינה. השב"כ כפוף למשרד ראש הממשלה ועל פי סעיף 31 לחוק המשמעת לשר או מנכ"ל המשרד סמכות לנזוף או לרשום התראה לעובד, בשל מעשה או מחדל שיש בהם עבירת משמעת. הנציבות על הפרת ההנחיות לכאורה על ידי נדב ארגמן: "הנושא נבחן על ידי היועמ"ש לממשלה ואנו ממתינים להנחיותיו"

07.10.2020, 16:42 | עמרי מילמן ותומר גנון

נציבות שירות המדינה סבורה כי הטיפול המשמעתי בהפרת הנחיות הקורונה של עובדי מדינה נתונה בידי משרדי הממשלה, תוך שימוש בסמכויות שהעניק להם סעיף 31 לחוק המשמעת. כך עולה מתגובת הנציבות לשאלה מי אמור לטפל מבחינה משמעתית בהפרת הנחיות הקורונה לכאורה של ראש השב"כ, נדב ארגמן, שנחשפה אתמול (ג') בתאגיד השידור "כאן".

קראו עוד בכלכליסט

על פי הפרסום ארגמן אירח בסוכות בביתו בני משפחה בניגוד להנחיות. בתו, ואורחים נוספים, כולל בתה של רעייתו ובנה שאינם מתגוררים עם משפחת ארגמן נכחו גם הם ביום שבת בביתו במשך שעות רבות. 

ראש השב"כ נדב ארגמן, רה"מ בנימין נתניהו, צילום: אוהד צויגנברג, אלעד גרשגורן ראש השב"כ נדב ארגמן, רה"מ בנימין נתניהו | צילום: אוהד צויגנברג, אלעד גרשגורן ראש השב"כ נדב ארגמן, רה"מ בנימין נתניהו, צילום: אוהד צויגנברג, אלעד גרשגורן

סעיף 31 לחוק המשמעת של עובדי המדינה, שעובדי השב"כ כפופים לו, קובע כי "שר או מנכ"ל רשאים, בשל מעשה או מחדל של עובד שיש בהם משום עבירת משמעת, לנקוט כלפי העובד באחת מאלה: התראה או נזיפה". עובד שירות הביטחון הכללי כפופים למשרד ראש הממשלה, כך שתיאורטית על פי חוק הסמכות לנזוף או לרשום התראה לארגמן נתונה בידיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, או מ"מ המנכ"ל, רונן פרץ.

בתוך כך נמסר מהנציבות בנוסף כי הפרת ההנחיות לכאורה על ידי ראש השב"כ נבחנת על ידי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, והם ממתנים להנחיותיו. "הדינים שנקבעו בנושא המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה נאכפים על ידי משטרת ישראל ולא על ידי אגף המשמעת בנציבות", נמסר בתגובה. "אכיפה זו מתבצעת לרוב באמצעות קנסות מנהליים ולא על דרך של פתיחה בחקירה פלילית. באשר לראש השב"כ, הנושא נבחן על ידי היועמ"ש לממשלה ואנו ממתינים להנחיותיו.

"ככל שיוחלט על פתיחה בחקירה פלילית כנגד עובד, הרי שמשטרת ישראל תדווח על כך לאגף המשמעת בהתאם לנוהל הקיים בדבר דיווח אודות פתיחה בהליכים פליליים כנגד עובד מדינה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות