אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יפתח רון טל מועמד לתפקיד דירקטור חיצוני במספנות ישראל צילום: עמית שעל

יפתח רון טל מועמד לתפקיד דירקטור חיצוני במספנות ישראל

אסיפת בעלי המניות של החברה תדון בנובמבר במועמדותו של יו"ר דירקטוריון חברת החשמל לתפקיד; מועמדים נוספים: רו"ח אלה פלדר, רו"ח חיים דביר ואלכס טל

11.10.2020, 20:06 | ליאור גוטמן

אסיפת בעלי המניות של מספנות ישראל אמורה לדון באמצע נובמבר במועמדותו של יו"ר דירקטוריון חברת החשמל יפתח רון טל לתפקיד דירקטור חיצוני במספנות ישראל. החברה דיווחה היום (א') כי רון טל הוא אחד מארבעת המועמדים לתפקיד יחד עם רו"ח אלה פלדר, בעברה בכירה בשורת דירקטוריונים של חברות ציבוריות; רו"ח חיים דביר, אף הוא דירקטור בחברות בכירות במשק; ואלכס טל -  כיום חבר בוועד המנהל של המכללה האקדמית למשפט ועסקים ברמת גן.

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר פורסם בכלכליסט כי רון טל הוא המועמד לתפקיד יו"ר שופרסל, כאשר כהונתו בחברת החשמל מסתיימת רשמית בדצמבר הקרוב.

רון טל יוכל להמשיך בחברת החשמל, ואולם המהלך דורש את חתימת שר האנרגיה יובל שטייניץ והשר האחראי על החברות הממשלתיות דודי אמסלם. יצוין שרשות החברות מתנגדת להארכת כהונתו בחברת החשמל, מאחר שהקדנציה הנוכחית שלו היא הרביעית ברציפות.

רון טל מכיר את תחום הספנות היטב בשל כהונתו כיו"ר חברת נמלי ישראל בתקופה שלפני מינויו ליו"ר חברת החשמל.

המועמד שימונה לדירקטור חיצוני, ישמש גם חבר ועדת הביקורת וועדת התגמול של מספנות ישראל. 

יפתח רון טל , צילום: עמית שעל יפתח רון טל | צילום: עמית שעל יפתח רון טל , צילום: עמית שעל

לפי הדיווח של מספנות ישראל, בישיבת הדירקטוריון אתמול השתתפו בעלי החברה לרבות שלומי פוגל, סמי קצב ואסי שמלצר.

מספנות ישראל מבהירה כי מאחר שרון טל מכהן כיו"ר חברת החשמל, קיימת אפשרות לטענות על ניגוד עניינים, מאחר שמשפחת שמלצר היא בעלי חברת אפקון, שלה "התקשרות עם חברת החשמל לרכישת מוצרים בהיקף נמוך".

בנוסף מצוין שחברת החשמל מתקשרת בהסכמי ליסינג עם חברות מקבוצת שלמה שבבעלות עתליה שמלצר, מבעלי השליטה בחברה; גם במקרה זה צוין כי מדובר בהיקפים זניחים.

כך או כך מחדדים בחברה כי "למען הזהירות, כי ההתקשרויות בין אפקון וקבוצת שלמה לבין חברת החשמל הן בשיעור זניח בין היתר בהתאם לתקנות החברות, ומינוי של רון טל כדירקטור חיצוני בחברה, כפוף לקבלת אישור רשות החברות הממשלתיות זאת לאור כהונתו כיו"ר דירקטוריון חברת החשמל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות