אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מחכים להנחיות: 6,500 חנויות ו-35 קניונים ייפתחו בכל מקרה ביום ראשון צילום: חיים הורנשטיין

לא מחכים להנחיות: 6,500 חנויות ו-35 קניונים ייפתחו בכל מקרה ביום ראשון

הצעדים שיינקטו לפי הודעת התאגדות רשתות המסחר כוללים 35% מהחנויות המאוגדות, בהן רשתות מסחר, אופנה והסעדה. המספר לא כולל אלפי חנויות פרטיות שאינן שייכות להתאגדות ופועלות אף הן במחאה; בין הקניונים שייצטרפו למהלך: ביג, צים, קרסו, דיזינגוף סנטר ועוד

14.10.2020, 09:10 | אורנה יפת

6,500 חנויות המהוות 35% מסך החנויות המאוגדות בהתאגדות רשתות המסחר האופנה וההסעדה צפויות להפתח ביום ראשון הקרוב, וזאת לפני ההחלטה הסופית של קבינט הקורונה שתתכנס מחר. מספר זה לא כולל אלפי חנויות פרטיות בודדות, שאינן משתייכות לרשתות ולהתאגדות שגם חלק מהן כבר לקחו את החוק לידיים ופועלות בימים אלה, בצורה כזו או אחרת.

זאת בהמשך למהלך של התאגדות רשתות המסחר, האופנה וההסעדה בישראל, המבקשת לאגד כ-400 רשתות מסחר ב-18,000 חנויות המעסיקות כ-300 אלף עובדים.

קראו עוד בכלכליסט

קניונים נוספים מצטרפים למהלך של הרשתות: קבוצת צים סנטרס, בבעלות רני צים, וכן מתחמי הקניות של קרסו נדל"ן יצטרפו לקבוצת ביג שהודיעה על תמיכה במהלך של רשתות האופנה וההסעדה ויאפשרו לבעלי החנויות לפעול במרכזי המסחר שלה.

מתחם של קבוצת ביג, צילום: חיים הורנשטיין מתחם של קבוצת ביג | צילום: חיים הורנשטיין מתחם של קבוצת ביג, צילום: חיים הורנשטיין

קניונים נוספים שייפתחו ביום ראשון הם דיזינגוף סנטר בתל אביב, קניון הזהב בראשון לציון, קניון ממילא בירושלים, קניון מול החוף בחדרה, ומתחם סוהו בנתניה. קבוצות הקניונים הגדולות עזריאלי ומליסרון מסרבות למהלך החד צדדי של הרשתות ולא יאפשרו לפתוח את החנויות בקניונים שלהן.

מההתאגדות נמסר כי כלל חנויות הרחוב של הרשתות ייפתחו, למעט בערים האדומות: אופקים, אור יהודה, אלעד, אשדוד, בית שמש, ביתר עלית, בני ברק, ירושלים (בשכונות האדומות), מודיעין עילית, נתיבות, קריית מלאכי, רכסים, רמלה.

גם ראש העיר כרמיאל, משה קונינסקי, הכריז מוקדם יותר השבוע כי אינו מחכה עוד להחלטות ממשלה ויאפשר את פתיחת המסחר בעיר והורה לאגף הפיקוח לא להטיל קנסות על חנויות שיפעלו בעיר מיום ראשון.

מההתאגדות נמסר כי "ראשי ערים רבים הנחו את הפקחים העירוניים שלא לרשום דוחות לחנויות. במספר ראשויות אף הגדילו לעשות והוציאו את הפקחים לחל"ת כדי להימנע מרישום דו"חות לחנויות. אנו בקשר עם ראשי ערים נוספים וכן עם בעלי קניונים ומרכזי מסחר נוספים כדי להרחיב את מעגל החנויות שתיפתחנה ביום ראשון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות