אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות עסקת המכירה: עובדי דלק ישראל מאיימים לשבש פעילות צילום: ועד עובדי דלק

בעקבות עסקת המכירה: עובדי דלק ישראל מאיימים לשבש פעילות

העובדים טוענים כי מכירת 70% מהחברה לאורי מנצור וללהב אל אר שבשליטת אבי לוי ואלי להב סותרת את העדכון שקיבלו לפיו תתקבל הלוואה מקרן ארבל; הם חוששים לביטחונם התעסוקתי ומאיימים לשבות מיום שלישי

17.10.2020, 22:04 | ליאור גוטמן
ועדי העובדים של חברת דלק ישראל מאיימים לשבש את פעילות החברה, זאת מחשש לביטחונם התעסוקתי - בעקבות ההודעה שפורסמה היום (שבת) על מכירת 70% ממניות החברה שבבעלות יצחק תשובה לאורי מנצור וללהב אל אר שבשליטת אבי לוי ואלי להב.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת העובדים "זהו שינוי מהותי מהעדכון האחרון שקיבלנו לפיו אמורה היתה החברה לקבל הלוואה מקרן ארבל" מה שמוביל למסקנה שלהם ש"המשמעות עבורנו היא בעלים חדשים וכוונות חדשות שאיננו מכירים, על כן, אנו דורשים לסגור את התחייבותו לביטחון תעסוקתי ולזכויות עובדי החברה כבר ביומיים הקרובים". קרן ארבל קיבלה ביום חמישי בערב הודעה מדלק על הפסקת המו"מ, לאור העובדה שפג הדד ליין מבחינתה לעסקה. מחזיקי האג"ח של דלק הם שטירפדו למעשה את העסקה עם ארבל כשהתנגדו לאישורה ולשינוי שטר הנאמנות. 

יצחק תשובה, צילום: אייל טואג יצחק תשובה | צילום: אייל טואג יצחק תשובה, צילום: אייל טואג

השורה התחתונה של הוועדים היא ש"במידה שדרישותנו לא ייענו, נשבית את התחנות ואת החנויות מיום שלישי הקרוב".

האזהרה של העובדים מגיעה לאחר שבחודש שעבר השביתו את העבודה מאותה סיבה, והיא חשש ממכירה ופגיעה בתנאי עבודתם.

מההסתדרות הלאומית הוסיפו הערב ש"לצערנו, בניגוד להבנות התעדכנו שוב מהתקשורת. אנו רואים זאת בחומרה ומקווים שהחברה תעמוד בהתחייבותה לשמור על ביטחונם התעסוקתי ועל זכויות העובדים"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות