אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות ההתנגדויות: עיריית ירושלים תומכת בהקמת שכונה חדשה בגבעת משואה צילום: דוברות עיריית ירושלים

למרות ההתנגדויות: עיריית ירושלים תומכת בהקמת שכונה חדשה בגבעת משואה

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ירושלים המליצה על אישור התוכנית להקמת שכונה בת 710 יחידות דיור. בוועדה המחוזית שמעו את ההתנגדויות לתוכנית וטרם קיבלו החלטה. ההתנגדויות על רקע ביטול ריאה ירוקה משמעותית לטובת בניית שכונת מגורים כאשר רק באחרונה אושרה תוכנית להקמת 5,000 יחידות דיור ברכס לבן- גם היא על חשבון ריאה ירוקה

18.10.2020, 19:17 | שלומית צור

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ירושלים החליטה לאחרונה להמליץ על אישור תוכנית גבעת משואה צפון. תוכנית שיזמה רשות מקרקעי ישראל להקמת שכונה חדשה על שטח בן 75 דונם מצפון לשכונת גבעת משואה, שתכלול 710 יחידות דיור חדשות, וכן שטחי תעסוקה ומסחר ומבני ציבור.

התוכנית הופקדה זה מכבר להתנגדויות הציבור בוועדה המחוזית, ובימים אלה נשמעות 35 ההתנגדויות שהוגשו לתוכנית, כאשר החלטה בתוכנית צפויה להתפרסם על ידי הוועדה המחוזית בעוד כחודש. עיריית ירושלים כאמור, תומכת בתוכנית וממליצה לאשרה.

קראו עוד בכלכליסט

התכנית, שערך משרד קולקר אפשטיין אדריכלים, ממוקמת על דרך חיים קוליץ, בשטח המאופיין בטופוגרפיה תלולה על הדופן הצפונית של שכונת גבעת משואה. בוועדה המקומית לתכנון ובנייה ירושלים הסבירו כי התוכנית מציעה קירוי מעל דרך חיים קוליץ שיאפשר חיבור בין מרכזי השכונות גבעת משואה ועיר גנים, ובכך תאפשר שיתוף בשטחים ציבוריים ורצף אורבני בין שכונות שכיום קיים ביניהן נתק. עוד הסבירו כי התוכנית שומרת על פתיחותו של הוואדי בלב השכונה.

משה לאון ראש העיר ירושלים, צילום: רפי קוץ משה לאון ראש העיר ירושלים | צילום: רפי קוץ משה לאון ראש העיר ירושלים, צילום: רפי קוץ

עיקר ההתנגדויות לתוכנית הוגשו על ידי תושבי השכונות הסמוכות, ועל ידי גופים כמו העמותה לבינוי שפוי. ההתנגדויות עוסקות בעובדה כי התוכנית מבטלת ריאה ירוקה משמעותית לטובת בניית שכונת מגורים כאשר רק באחרונה אושרה תוכנית להקמת 5,000 יחידות דיור ברכס לבן- גם היא על חשבון ריאה ירוקה. כמו כן בפברואר 2020 אושרה תוכנית המגדירה שטחי טבע עירוניים בעיר ירושלים, אשר מייעדת את שטח התוכנית בגבעת משואה לריאה ירוקה. אלא שהתוכנית טרם קיבלה תוקף, ובינתיים הופקדה תוכנית להקמת שכונת מגורים על השטח אשר סותרת את יעודו כריאה ירוקה. התנגדות נוספת הגישה התאחדות המלונות בירושלים ומלון יהודה שהוקם בסמוך לשטח ושהתיירות בו נשענת על הנוף הפתוח המייחד את השטח. לפני כשבוע התקיים דיון בהתנגדויות בפני הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה שצפויה לפרסם החלטתה בעוד כחודש.

בעיריית ירושלים כאמור תומכים בתוכנית ומסבירים כי התכנית תאפשר את עיבוי שכונת גבעת משואה בבנייה חדשה והמשך פיתוחו של אזור דרום-מערב ירושלים תוך שימוש יעיל ואופטימלי בתשתית העירונית הקיימת. "אנו ממשיכים בתנופת הבנייה הירושלמית אשר הינה אחת המשימות המרכזיות שהגדרנו לפיתוח ירושלים" מסר ראש העירייה משה לאון. "הבנייה בעיר מצויה בשנים האחרונות בתהליך מואץ של התחדשות. המגמה העירונית הנמשכת לקידום בניית אלפי יחידות דיור ממשיכה לתרום לפיתוח העיר ותסייע לזוגות צעירים להשתקע בבירה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות