אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר: מובטלים שחזרו לעבודה לאחר תקופה ממושכת יקבלו מענק חודשי צילום מסך: לע"מ

האוצר: מובטלים שחזרו לעבודה לאחר תקופה ממושכת יקבלו מענק חודשי

על פי תוכנית חדשה של האוצר וביטוח לאומי שתתחיל כפיילוט, מובטלים שחזרו לעבודה לאחר פרק זמן ממושך - בשכר נמוך יותר - יקבלו דמי אבטלה חלקיים לארבעה חודשים. בנוסף, יינתן מענק של 2,000 שקל לכל מי שהיה מובטל יותר מ-100 ימים

23.10.2020, 17:38 | עמרי מילמן

מובטלים שחזרו לשוק העבודה לאחר תקופה ממושכת יזכו למענק חודשי למשך ארבעה חודשים - זאת אם שכרם החדש נמוך משכרם קודם. כך עולה מטיוטת הסכם בין משרד האוצר לביטוח הלאומי. בשלב זה מדובר בפיילוט שלא נועד לסייע לכלל הציבור, אלא לתמרץ עובדים שיצאו משוק העבודה - והיו מובטלים למשך יותר מ-100 ימים מאז חודש מרץ - וביקשו להיקלט חזרה בשוק העבודה בשכר נמוך יותר.

קראו עוד בכלכליסט

 

בנוסף יינתן מענק של 2,000 שקל לכל מי שהיה מובטל יותר מ-100 ימים מאז חודש מרץ ועד ה-17 באוקטובר השנה. במשרד האוצר ובביטוח הלאומי החליטו להעניק את המענק גם למי שחזר לשוק העבודה מתוך מחשבה כי מי שצבר תקופה כה ארוכה של אבטלה הפסיד סכום המוערך בכמשכורת שלמה, אם לא יותר מכך (שכן קצבת האבטלה עומדת בממוצע על כ-70%). בין היתר, נועד המענק לתמרץ את הציבור לצרוך.

מובטלת בשירות התעסוקה, צילום: באדיבות שירות התעסוקה מובטלת בשירות התעסוקה | צילום: באדיבות שירות התעסוקה מובטלת בשירות התעסוקה, צילום: באדיבות שירות התעסוקה

 

 

 

 

כאמור, מדובר בפיילוט לאוכלוסיה מוגבלת בשלב זה, שמוערכת בכ-200 אלף איש. החשש בממשלה הוא ממעורבות גדולה מדי בשוק העבודה שתפגע בהמשך בעובדים. מענק כזה שיינתן באופן גורף יכול להביא לירידה בשכר (שכן המעסיק יידע שהעובד מקבל השלמה מהמדינה), אולם מאחר וייפסק לאחר ארבעה חודשים העובד יישאר עם שכר נמוך.

כאמור, המטרה היא להתמקד בעובדים שבשל המציאות החדשה נדרשים פחות לעבודה ולא בעובדים שחזרו לעבוד בשגרה - כמו למשל מטפלות בגנים שחזרו לשגרה עם משכורת מלאה.

 

 

תגיות