אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש מינה את עו"ד ארז חבר כנאמן זמני לנכסי אלדד פרי

ביהמ"ש מינה את עו"ד ארז חבר כנאמן זמני לנכסי אלדד פרי

חבר יהיה נאמן לנכסיו האישיים של איש העסקים, שקבוצת הנדל"ן בראשותו נמצאת בהקפאת הליכים; ביהמ"ש המחוזי מרכז ידון במאוחד בהליך הקפאת ההליכים של הקבוצה ובבקשה לפשיטת רגל של פרי

27.10.2020, 13:09 | ליטל דוברוביצקי

השופטת עירית נוטוביץ מבית המשפט המחוזי מרכז מינתה היום (ג') את עו"ד ארז חבר (ממשרד עמית פולק מטלון), כנאמן זמני לנכסיו האישיים של אלדד פרי, שקבוצת הנדל"ן בראשותו נמצאת בהקפאת הליכים לאחר שנקלעה לחובות, והוא עצמו מצוי בהליך פשיטת רגל.

קראו עוד בכלכליסט

תפקיד הנאמן יהיה לכנס את רכושו של פרי על מנת לשלם לנושיו חלק מחובו כלפיהם בכפוף לאישור תביעות חוב שיוגשו. כמו כן הוציאה השופטת צו איסור דיספוזיציה (העברת נכסים) על נכסי פרי. השופטת קיבלה את בקשתו של איש העסקים כי בקשת פשיטת הרגל שהגישה נגדו אישית קרן אקספו תידון במאוחד עם התיק של הקפאת ההליכים של קבוצת אלדד פרי בבית המשפט המחוזי מרכז. הממונה על חדלות פירעון (הכנ"ר) ציין בפני בית משפט כי יש למנות נאמן זמני לשם שמירה על נכסיו האישיים של פרי, והציע לתפקיד את עוה"ד חבר שמונה לבסוף, וכן את אלונה בומגרטן וערן קאופמן.

אלדד פרי אלדד פרי אלדד פרי

אתמול נחשף בכלכליסט היקף הרכוש של אלדד פרי, ובו רכב יגואר משנת 2012 , בית מגורים בשווי 7 מיליון ברחובות ודירה בעיר זו. כמו כן הוא חתום על ערבויות אישיות בסכום המוערך במעל ל-200 מיליון שקל . פרי נתן עוד אתמול הסכמתו והתחייבותו שלא יבצע כל פעולה ו/או העברה בנכסיו.

בקשת פשיטת הרגל שהגישה קרן אקספו נגד פרי לבית משפט השלום בראשון לציון צפויה כאמור להיסגר ומי שידון בבקשה יהיה בית המשפט המחוזי מרכז, שם מתנהל התיק בעניין קבוצת אלדד פרי. הקבוצה הוקמה בשנת 2013 ע"י אלדד פרי כחברת החזקות העומדת בראש קבוצת חברות העוסקת בעיקר בארגון קבוצות רכישה בענף הנדל"ן. לאחרונה הסכים פרי כי הקבוצה תיכנס להליך הקפאת הליכים ונאמני הקבוצה שמונו על ידי בית המשפט, עוה"ד אהוד גינדס וגונן קסטנבאום, סברו כי יש מקום לשקמה. מאות משפחות תלויות בהצלחת הליך השיקום. פרי, המיוצג על ידי עוה"ד ד"ר שלמה נס ,שי גליקמן ויונתן גמרניק ציין כי ישתף פעולה עם הנאמנים לשיקום הקבוצה.

מקבוצת אלדד פרי נמסר: "אנו שמחים על החלטת בית המשפט לאחד את ההליכים. זה המהלך הנכון להבראת החברה והוא יאפשר לפרי להמשיך ולפעול יחד עם הנאמנים יד ביד עד להבראת החברה, זאת מתוך ידיעה שבמסגרת הליך השיקום, החברה תצליח לשלם את כל החובות לנושים וגם תוכל לתפקד כחברה פעילה לאחר מכן. החובות בעטיין נפתח ההליך האישי נגד פרי הן חובות של החברה ולכן מדובר רק באמצעי לחץ מיותר בזמן שהפתרון הנכון ביותר עבור כלל הנושים וחברי הקבוצות טמון בהבראת החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות