אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן אקספו נגד נאמני קבוצת אלדד פרי: דורשת לנהל את פרויקט פרי ארט לבד

קרן אקספו נגד נאמני קבוצת אלדד פרי: דורשת לנהל את פרויקט פרי ארט לבד

קרן אקספו - הטוענת שהינה נושה של הקבוצה - וחברי קבוצת פרי ארט מבת ים, פנו לבית המשפט בבקשה לנהל את הפרויקט לבד. הם מבקשים למנות את עוה"ד חגי אולמן, המייצג את קרן אקספו, ואת עו"ד אביעד שוב כמנהלים מטעם בית המשפט לקידום הפרויקט ובנייתו. נאמני הקבוצה מתנגדים וטוענים: "אקספו מטרידה ועושה הכול על מנת להכשיל את הליך השיקום והנאמנים בתפקידם"

29.10.2020, 12:42 | ליטל דוברוביצקי

הסכסוך והמתח בין נאמני קבוצת אלדד פרי, עוה"ד גונן קסטנבאום ואוהד גינדס, לנושה של קבוצת אלדד פרי, קרן אקספו, עולה מדרגה, לאחר שהאחרונה, באמצעות עוה"ד חגי אולמן ונעה סלומון וחברי קבוצת הרכישה בפרויקט פרי ארט בבת ים, המיוצגים על ידי עוה"ד אביעד שוב ורותם קלימי ממשרד שוב ושות', הודיעו אתמול (ד') לבית המשפט כי הגיעו ביניהם להסכמה בדבר ניהול הליכי כינוס הנכסים של הפרויקט.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד גונן קסטנבאום עו"ד גונן קסטנבאום עו"ד גונן קסטנבאום

לטענתם, על מנת למצוא פתרון משולב ומאוזן לפרויקט הם מציעים שעו"ד חגי אולמן ועו"ד אביעד שוב ימונו יחדיו כמנהלים מיוחדים לזכויות הנושים וחברי הקבוצה, ויפעלו לקבלת אישור מבית המשפט המחוזי מרכז למכירת היחידות הנותרות בפרויקט שהזכויות לגביהן הנן של פרי אסטרטגיות - ותמורתן תשמש לצמצום החוב המובטח של הנושות המובטחות.

לטענתם, המתווה המוסכם נותן מענה סדור הוגן ומהיר לקבוצה ולנושים המובטחים, ומאפשר לפעול לאלתר להקמת הפרויקט. נאמני הקבוצה מתנגדים בתוקף למהלך וטוענים כי אקספו עושה הכול על מנת לפגוע בסיכויי השיקום של הקבוצה. עוד מתנגדים הנאמנים לבקשת איגוד חברות האשראי שבלשכת המסחר בתל אביב, שביקשו להצטרף כידיד בית המשפט להליך המשפטי. הנאמנים מציינים כי האיגוד הינו גוף אינטרסנטי המייצג סקטור ספציפי, ולכן "צירוף גופים כדוגמתו לא מביא ערך, יסרבל את הליך השיקום ויפגע בנושים ובחברי קבוצת הרכישה. מדובר בעוד בקשה מפרי היוצר של אקספו, גוף מימון חוץ בנקאי שהעמיד מימון לקבוצת פרי ואשר עושה כל אשר לאל ידו על מנת להכשיל את הליך השיקום ולהימנע מבדיקת הטענות בדבר תוקף וחוקיות החוב והבטוחות שבידו".

מקרן המימון אקספו נמסר כי הגיעה לסיכום עם חברי קבוצת הרכישה בפרויקט 'פרי ארט' בבת ים. "צעד זה מבטא את רצון חברי הקבוצה להמשיך ולבנות את הפרויקט בסיוע הקרן. הגעה לסיכומים אלו בין הקרן לקבוצה, היא הדרך הנכונה והמהירה ביותר על מנת לקדם את הפרויקט והבאתו לסיום מוצלח".

מנאמני קבוצת אלדד פרי, עוה"ד גונן קסטנבאום ואוהד גינדס נמסר בתגובה: "למרבה הצער, מתחילתו של התיק אקספו מטרידה ועושה כל אשר לאל ידה על מנת להכשיל את הליך השיקום בדרך של פתיחת הליכים טורדניים ופוגעניים מחוץ להליך הקולקטיבי וכנגד חברי קבוצות הרכישה. ניסיונות למנות בא כוח לאחת מקבוצות הרכישה ולתפור תפקיד 'כונס בהסכמה' וכיו"ב ניסיונות חמורים, שעולים לכדי ניסיונות להכשלת הליך משפטי ונאמנים בתפקידם. הכל על מנת להימנע מההליך הקולקטיבי, מבדיקת הטענות בדבר תוקף וחוקיות החוב והבטוחות שבידה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות