אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל מאשרת את מכירת הנתח בגב ים לפרנקל; גיא פישר: "הזדמנות מצויינת למימוש רווח משמעותי" צילום: באדיבות מגדל

נחשף בכלכליסט

מגדל מאשרת את מכירת הנתח בגב ים לפרנקל; גיא פישר: "הזדמנות מצויינת למימוש רווח משמעותי"

אהרון פרנקל ירכוש 7.5% ממניות גב ים שברשות מגדל תמורת 420 מיליון שקל, וישלם 100 מיליון שקל עבור אופציה לרכישת המחצית השניה של המניות בסכום זהה; אם האופציה תמומש - ישלם בסה"כ 940 מיליון שקל עבור 15% ממניות גב ים

01.11.2020, 10:29 | גולן חזני

מגדל ביטוח מאשרת את חשיפת כלכליסט מהבוקר (א'), והודיעה על מכירת 15% מניות גב ים שברשותה לאיש העסקים אהרון פרנקל. בהודעה נטען כי העסקה מתבצעת על רקע רצונו של פרנקל להגדיל באופן משמעותי את אחזקתו בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

ההודעה גם מפרטת את מבנה העסקה. פרנקל ירכוש 7.5% ממניות החברה במחיר של 26 שקל למניה, ובהיקף 420 מיליון שקל, מחיר שלטענת מגדל משקף פרמיית שליטה של 20% על המחיר בעת התגבשות העסקה ופרמיה של 8.8% על מחיר המניה הבוקר בבורסה. הפרמיה של 20% מחושבת לנוכח העובדה שהמניה עלתה ביותר מ-25% בחודש האחרון.

אהרון פרנקל, צילום: ויקיפדיה אהרון פרנקל | צילום: ויקיפדיה אהרון פרנקל, צילום: ויקיפדיה

פרנקל שילם 100 מיליון שקל נוספים על אופציה למשך שנה לרכישת המחצית הנותרת תמורת 420 מיליון שקל נוספים. כלומר אם פרנקל יממש את האופציה, תקבל מגדל 940 מיליון שקל.

המו"מ ארך מספר ימים והתנהל מול מנהל חטיבת ההשקעות של מגדל, גיא פישר. המורכבות של העסקה נבעה מהעובדה שפרנקל לא רצה לרכוש את הכמות כולה בבת אחת, ולכן היא חולקה לשניים כשעל האופציה משלם פרנקל סכום גבוה יחסית.

אם האופציה תמומש, תרשום מגדל רווח של 200 מיליון שקל על העסקה, שממנו יהנו עמיתי החברה. זו היא העסקה הבולטת ביותר של אגף ההשקעות של מגדל, שמאז הצטרפותו של פישר ותחת המנכ"ל רן עוז והיו"ר ניר גלעד, מפגינה ביצועים משופרים ומעורבת בעסקאות לא מעטות, בעיקר בתחום התשתיות.

גיא פישר, מנהל חטיבת ההשקעות של מגדל, צילום: באדיבות מגדל גיא פישר, מנהל חטיבת ההשקעות של מגדל | צילום: באדיבות מגדל גיא פישר, מנהל חטיבת ההשקעות של מגדל, צילום: באדיבות מגדל

פישר אמר היום כי "גב ים היא אחת החברות המובילות בישראל בתחום הנדל"ן המסחרי. אנו מוכרים פוזיציה שנבנתה לאורך זמן מתוך זיהוי הפוטנציאל הרב הגלום בחברה. אף שאנחנו ממשיכים להאמין בחברה ובאיכות הנכסים שלה, החלטנו לנצל הזדמנות מצוינת למימוש רווח משמעותי במכירת אחזקותינו. התמורה מהעסקה מגלמת פרמיית שליטה משמעותית ומניבה תשואה גבוהה עבור כספי החוסכים במגדל.

"מדובר בעסקת המניות הדו-צדדית הגדולה ביותר שבוצעה בישראל. בשל גודלה ובכדי להוציאה לפועל, נדרשנו לבנות עסקה במבנה פיננסי ייחודי ומורכב. אנו נמשיך לבצע עסקאות ולנהל את אחזקותינו באופן שיחזק את היתרון התחרותי שלנו וההובלה שלנו בתשואות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות